08.11.2017 13:50

Netflix zaczyna wydawać komiksy

Amerykańska firma zrewolucjonizowała kino i telewizję. Teraz weźmie się za kolejną dziedzinę popkultury.

Netflix zaczyna wydawać komiksy
foto: Facebook

Netflix to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali, udostępniająca je poprzez media strumieniowe. Z jej usług korzystać można na całym świecie, z wyjątkiem Chin, Korei Północnej, Syrii i Krymu. Nie ogranicza się jednak ona tylko do wypożyczania – z ogromnym powodzeniem tworzy też własne, autorskie produkcje. Takie seriale, jak „House Of Cards”, „Narcos” czy „Stranger Things” błyskawicznie stały się klasykami popkultury.

Firma już podbiła świat seriali, ale jak się okazuje, ma jeszcze większe ambicje. W sierpniu 2017 ogłoszono, że Netflix zakupił wydawnictwo komiksowe Millarworld, znane z takich tytułów, jak „Kingsman”, „Wanted” czy „Kick-Ass”. Spodziewano się, że oznacza to ekranizację któregoś z kultowych komiksów ze „stajni” Marka Millara, ale okazało się, że Netflix zamierza wkroczyć na zupełnie nowy obszar działalności.

Mark Millar stworzy dla Netfliksa nowy komiks, zatytułowany „The Magic Order”. Za rysunki odpowiadać będzie Olivier Coipel („Thor”, „Avengers”).

Seria utrzymana ma być w konwencji magical fantasy z elementami thrillera. „The Magic Order” opowiada losy pięciu rodzin czarodziejów, którzy od pokoleń chronią ludzi, żyjąc pośród nich incognito. Pewnego dnia wyzwanie rzuca im zupełnie nowy wróg, który zaczyna zabijać czarodziejów jednego po drugim.

Nowa seria liczyć będzie 6 zeszytów. Pierwsze z nich w wersji papierowej i cyfrowej mają trafić na rynek wiosną 2018. Komiksy mają być dostępne za darmo w wersji cyfrowej dla abonentów Netfliksa.

Maciej Koprowicz
Tagi: Film Netflix