11.12.2019 09:42

Nie żyje Adam Słodowy, autor programu "Zrób to sam"

Prowadzący popularny program dla młodzieży "Zrób to sam", autor licznych książek, popularyzator nauki zmarł w wieku 96 lat.

Adam Słodowy
foto: Piotr WYGODA/East News

Adam Słodowy był najbardziej znany z prowadzenia programu dla młodzieży o majsterkowaniu "Zrób to sam". Oprócz tego mężczyzna był autorem scenariuszy do "Pomysłowego Dobromira". 96-latek popularyzował wśród młodych ludzi wiedzę techniczną i naukową.

Adam Słodowy nie żyje, był autorem programu "Zrób to sam"

Adam Słodowy zmarł 10 grudnia 2019 roku. Śmierć mężczyzny potwierdziła jego żona Bożena w rozmowie z RMF FM. Tydzień przed zgonem Słodowy obchodził swoje 96. urodziny, niedługo po tym trafił do szpitala i już z niego nie wyszedł.

Problemy zdrowotne Słodowego rozpoczęły się 4 lata temu. Mężczyzna doznał wówczas udaru. Żona zmarłego twierdzi, że gdyby nie to, na pewno dożyłby stu lat. Kobieta dodała również, że cieszy się, że przeżyła z mężem pół wieku.

Adam Słodowy prowadził "Zrób to sam" przez 24 lata między 1959 a 1983 rokiem. Mężczyzna uczył najmłodszych widzów, jak zrobić z dostępnych dla wszystkich przedmiotów zabawki i rzeczy bardziej użytkowe. Słodowy był też autorem scenariuszy do filmów animowanych dla dzieci "Pomysłowy Dobromir" czy "Pomysłowy wnuczek". Był też autorem kilku książek o majsterkowaniu.

Zobacz też: Poznaliśmy nominacje do Złotych Globów 2020! Czy "Boże Ciało" powalczy o statuetkę? 

Tagi: News