31.01.2019 09:53

Nie żyje Dick Miller, aktor znany z "Gremlinów" i "Terminatora". Miał 90 lat

W ciągu ponad 60-letniej kariery, Miller miał okazję wystąpić w kilkudziesięciu filmach, zwykle horrorach klasy B. Jego częstym współpracownikiem był reżyser Roger Corman.

Dick Miller
foto: kadr z filmu

W środę 30 stycznia 2019 roku zmarł Dick Miller. Aktor miał 90 lat. Artysta na przestrzeni swojej kariery wystąpił w ogromnej ilości filmów, w tym np. w "Pulp Fiction", w scenie która została usunięta. Miał na koncie ponad 50 filmów. Największy rozgłos przyniosły mu jednak występy w "Terminatorze", "Gremlinach", "Strefie mroku", czy "Na przedmieściach". 

Nie żyje Dick Miller. Miał 90 lat

Mężczyznę na mediach społecznościowych zaczęli wspominać ludzie kina - nie tylko jego współpracownicy, ale także reżyser Edgar Wright, który ma na koncie takie filmy, jak "Baby Driver", czy trylogię Cornetto ("Shaun of the Dead", "Hot Fuzz", "The World's End"). 

"

Spoczywaj w pokoju, Dicku Millerze. Z pewnością byłeś królem aktorów charakterystycznych. Przyjazna i miła twarz w "Gremlinach", "Piranii", oryginalny "Little Shop of Horrors", "After Hours" i mój prawdziwy ulubieniec, "A Bucket of Blood". Jakikolwiek film z nim był nirwaną dla fanów. "

Głos zabrał również Bruce Campbell, znany widzom z występu w serialu "Ash kontra Martwe zło":

"

Dziękujemy za granie nękanej roli everymana tak dobrze i tak długo. "

Dick Miller - przyczyna śmierci

Na razie nie jest znana dokładna przyczyna śmierci Dicka Millera. Aktor zmarł 30 stycznia 2019 roku w swoim domu w Kalifornii. 

Kamil Kacperski
Tagi: News