11.09.2019 13:50

Nie żyje aktor znany z "Klanu" i "Na Wspólnej". Krzysztof Kalczyński miał 82 lata

Krzysztof Kalczyński zmarł 10 września 2019 roku. O śmierci swojego ojca poinformowała jego córka, dziennikarka Anna Kalczyńska. Aktor miał 82 lata.

Krzysztof Kalczyński
foto: VIPHOTO/East News

Krzysztof Kalczyński był najbardziej znany z występów w takich serialach, jak "Klan", czy "Na Wspólnej". Aktor na łamach wielu lat pojawiał się na deskach polskich teatrów, a także filmów - zagrał w między innymi "Stawce większej, niż życie", "Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy", czy w "Barytonie". Młodsi widzowie będą go natomiast znali z wielu popularnych seriali, takich jak wspomniany "Klan". 

Nie żyje Krzysztof Kalczyński

Aktor był prywatnie ojcem dziennikarki TVN, Anny Kalczyńskiej. Córka Kalczyńskiego pożegnała mężczyznę m.in. publikując wzruszające wpisy w mediach społecznościowych:

Krzysztof Kalczyński przez lata występował w "Klanie", gdzie wcielał się w postać Edwarda Tyczyńskiego, teścia jednego z głównych bohaterów Michała Chojnickiego. Występował też w takich serialach jak m.in. "Na Wspólnej" oraz "Plebania". Widzowie pamiętają go też z "Pensjonatu pod Różą".

Jego żoną była Halina Rowicka. Mężczyzna zmarł 10 września 2019 roku. Na razie przyczyna śmierci nie jest znana. 

Tagi: News