07.07.2019 13:19

Nie żyje gwiazdor Disneya. Cameron Boyce miał 20 lat

W wieku 20 lat zmarł Cameron Boyce - młody aktor, tancerz i model. Przegrał walkę z wieloletnią chorobą. Jego najsłynniejszą rolą był Luke w serialu młodzieżowym "Jessie". 

Cameron Boyce
foto: Adriana M. Barraza / WENN.com/agefotostock/East News

6 lipca 2019 roku odszedł Cameron Boyce. 20-letni gwiazdor Disneya zasłynął rolą Luke'a z serialu "Jessie". Odszedł we śnie w wyniku schorzenia, z którym zmagał się od wielu lat.

Nie żyje Cameron Boyce. Miał 20 lat

O śmierci aktora poinformował serwis ABC News. Rodzina i przyjaciele Boyca potwierdzili, że młody artysta przegrał walkę z chorobą. Nie podano jakie schorzenie było bezpośrednią przyczyną zgonu. Na temat śmierci Boyce'a wypowiedział się jego rzecznik prasowy, uwzględniając wolę rodziny gwiazdora.

"

Z ciężkim sercem informujemy, że tego ranka odszedł Cameron. Zmarł podczas snu w wyniku ataku, którego dostał z powodu przewlekłego schorzenia, które starano się wyleczyć. Świat stał się niewątpliwie smutniejszy bez jednego ze swoich najjaśniejszych świateł, ale jego duch będzie żył w tych, którzy go znali i kochany dzięki życzliwości i współczuciu. Mamy dosłownie złamane serca i prosimy o prywatność podczas tego niezmiernie trudnego czasu żałoby po naszym zmarłym synu i bracie. "

Cameron Boyce urodził się 28 maja 1999 roku w Los Angeles. Jako 7-latek rozpoczął karierę w show biznesie jako model dla firm Disney Store, Wilsons Leather i K-Mart. Przez wiele lat tańczył breakdance w grupie X Mob. Od 2011 roku rozpoczął pracę jako aktor w serialu młodzieżowym "Jesse". Grał też w takich produkcjach Disney Channel jak "Powodzenia, Charlie!" (2011) i "Taniec rządzi" (2011), czy w filmach "Lustra" (2008), "Eagle Eye" (2008), "Duże dzieci" (2010) czy "Następcy" (2015). Występował też w wielu teledyskach, między innymi w wideoklipie Panic At The Disco do utworu "That Green Gentleman".

W 2012 roku otrzymał nagrodę Young Artist Award za rolę Huntera w komedii familijnej "Hania Humorek nie wyjeżdża na wakacje". 

Zobacz też: Nie żyje Luke Perry. Aktor zmarł w wieku 52 lat

Tagi: News Disney