05.07.2019 16:15

Nocny Król zachwycony Wiedźminem. Cavill chwalony przez koordynatora walk, Vladimira Furdika

Vladimir Furdik, wcielający się w „Grze o tron” w postać Nocnego Króla, opowiedział o wrażeniach z kręcenia „Wiedźmina” Netfliksa, gdzie kierował zespołem kaskaderów. O umiejętnościach Henry’ego Cavilla mówił w samych superlatywach.

Henry Cavill jako Geralt
foto: materiały prasowe

Aktor i kaskader już w pierwszych słowach wywiadu przyznał, że Neflix ma ogromne ambicje związane z „Wiedźminem” i widzi w nim potencjał na dorównanie, a nawet przeskoczenie jakości „Gry o tron”.

Vladimir Furdik został przepytany na temat „Wiedźmina” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach. Netflix zdradził już, jak wyglądają bohaterowie serialu, szef kaskaderów zaś przybliżył nieco szczegółów dotyczących scen akcji.

Wiedźmin Plakat Netflix
Wiedźmin Plakat Netflix
Przeczytaj także Do sieci trafiły kolejne zdjęcia z serialu Netflix "Wiedźmin". Jak prezentują się Yennefer, Cirilla i Geralt?

Jak się okazało, Furdik jest Cavillem w roli Geralta wprost zachwycony.

"

Jest wspaniały, bez niego nie udałoby się tego wszystkiego zrobić, daję słowo. Nie znam aktorów, którzy byliby tak dobrzy w operowaniu mieczem i scenach walki, jak jest Henry. Nigdy nie spotkałem kogoś, kto umiałby nauczyć się choreografii walki w dwie godziny. "

Vladimir Furdik zachwycony umiejętnościami walki Henry’ego Cavilla

Szef kaskaderów odpowiedział na szybko także na kilka innych pytań dotyczących serialu „Wiedźmin” oraz Henry’ego Cavilla. W jednym z nich został poproszony o wskazanie, kto by wygrał: Cavill, czy Kit Harrington.

Możecie się tego dowiedzieć, jeśli domyślicie się, co mówi po czesku.

Jak wiecie po obejrzeniu wywiadu, Furdik uchylił się od odpowiedzi na to pytanie.

"

Nie powiedziałbym, że Cavill jest lepszy, ale Kit nie miał do wykonania tak skomplikowanych ruchów podczas scen walki. "

Styl walki Geralta w serialu „Wiedźmin” Netfliksa ma przypominać taniec. Postać grana przez Henry'ego Cavilla ma przewidywać, co i jak zrobią jego przeciwnicy i wiedzieć, jak zada śmiertelny cios na kilka sekund przez jego wykonaniem.

Zobacz także: Polscy internauci chcą strollować cały świat serialem "Wiedźmin". Szykują perfidną akcję 

Z kim wolelibyście walczyć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: News Wiedźmin Henry Cavill