16.08.2019 12:10

Nowa fanowska teoria zmieni wszystko, co wiedzieliście o IX epizodzie "Gwiezdnych wojen"

Na Reddicie (bo gdzie indziej) pojawiła się niedawno teoria fana, który po obejrzeniu zwiastuna, przeczytaniu kilku wycieków i materiałach promocyjnych wywnioskował fabułę IX części "Star Wars". UWAGA! W tekście mogą pojawić się potencjalne spoilery dotyczące filmu "Skywalker. Odrodzenie".

Gwiezdne wojny IX
foto: Lucasfilm/Disney/Ferrari Press/East News

Do premiery nowej części "Gwiezdnych wojen" pozostało jeszcze kilka miesięcy, co powoduje, że niektórzy fani zabijają czas na wymyślaniu teorii dotyczących fabuły produkcji. Niedawno w sieci pojawił się design prezentujący "Sith Troopera", czyli nową wersję szturmowców Najwyższego Porządku. Ten element spowodował, że jeden z fanów zaczął patrzeć na zwiastun "Skywalker. Odrodzenie" zupełnie inaczej.

Gwiezdne wojny IX - czy taka będzie fabuła filmu?

Postawił bowiem pytanie - jak dużo można zdradzić w zwiastunie, aby nie zepsuć całego filmu? Do tej pory marketingowcom Disneya udawało się to bardzo dobrze, bowiem zarówno "Przebudzenie Mocy", jak i "Ostatni Jedi" byli owiani tajemnicą do dnia premiery. Pewny użytkownik Reddita stwierdził jednak, że przeciek gadżetów z filmu może mieć podobny skutek, co dowiedzenie się o strojach do podróży w czasie z "Avengers: Endgame". Przejdźmy więc do samej teorii:

"

Patrzyłem niedawno na parę przecieków, żeby spróbować połączyć to w jedną całość. Wydaje mi się, że mogę połączyć je z ujęciem ze zwiastuna, w którym Kylo Ren rozprawia się z żołnierzami.

Tak jak widzieliśmy, w miejscu gdzie toczy się potyczka jest czerwone światło. Drzewa się palą, jakby był pożar albo eksplozja. Parę miesięcy temu słyszeliśmy o broni, która ma niszczyć powierzchnie planety, zostawiając za sobą właśnie czerwone ślady. Wierzę, że właśnie to widzimy w tym fragmencie teasera. Ale czym jest ta broń? Według ostatnich doniesień mają powstać Niszczyciele, które są w stanie spowodować takie obrażenia. Nie niszczą światów, jak Gwiazda Śmierci, tylko równają z ziemią wszystko, co jest na powierzchni. 

Moim zdaniem ta nowa "flota Sithów" była planem zapasowym Palpatine'a i przez ostatnich kilka lat włóczyli się bez celu po galaktyce. Kylo w pewien sposób ich odnajduje i Najwyższy Porządek postanawia połączyć z nimi siły. Później widzimy właśnie scenę ze zwiastuna, gdzie flota zaczyna swój atak, a Kylo Ren prowadzi naziemną inwazję. Wszystko żeby odnaleźć (lub zniszczyć) coś, czego bronią ci żołnierze. "

Kylo Ren
Kylo Ren
Przeczytaj także Mała dziewczynka zakochała się w Kylo Renie. Zobaczcie słodkie wideo

Wychodzi na to, że nowa superbroń Najwyższego Porządku będzie bardzo przerażająca - nie tylko będzie posiadała mobilność zwykłego Niszczyciela, ale również będzie zabijała przyrodę planet, które znajdą się na jej celowniku. To po raz kolejny przedstawia z jak ogromnym terrorem przyjdzie się zmierzyć naszym bohaterom. Należy jednak pamiętać, że jest to jedynie teoria.

Wszystkiego dowiemy się jednak już w dniu premiery filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie". Ta odbędzie się 19 grudnia 2019 roku. 

Zobacz także: Serial o Obi-Wanie. Ewan McGregor powraca do legendarnej roli

Tagi: News Star Wars Gwiezdne wojny: Epizod IX