06.02.2018 11:09

Nowe szczegóły filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - złote kostki i imiona nowych bohaterów

Pojawiły się nowe informacje dotyczące filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. 

Nowe szczegóły filmu „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - złote kostki i imiona nowych bohaterów
foto: kadr z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Na spin-off o przygodach młodego Hana Solo czekają wszyscy fani „Star Wars”. W przemytnika wcieli się Alden Ehrenreich. Podczas SuperBowl 2018 w końcu zaprezentowano pierwszy teaser filmu, a kilka godzin później pojawił się prawie 2-minutowy zwiastun. Fani mogli wreszcie zobaczyć, jak prezentuje się film. Do tej pory reżyser Ron Howard prezentował fotki z planu zdjęciowego. Studio Lucasfilm postanowiło uchylić rąbka tajemnicy i przedstawić przyszłym widzom nowe postacie, które pojawią się w produkcji. Chodzi o bohaterki grane przez Thandie Newton i Phoebe Waller-Bridge.

„Han Solo: Gwiezdne wojny - historie” - nowe postacie

Nowe postacie w Hanie Solo

Phoebe Waller-Bridge wcieli się w kobiecego droida o imieniu L3-37. Natomiast Thandie Newton zagra tajemniczą Val. Nie wiadomo czy kobieta będzie należeć do załogi zwołanej przez Tobiasa Becketta (Woody Harrelson), czy okaże się wrogiem protagonistów. Droidy występowały we wszystkich filmach z serii „Star Wars” i pełniły ważną rolę. W produkcji Howarda nie jest inaczej, ale po raz pierwszy do uniwersum wprowadzono żeńską wersję robota. Droid najprawdopodobniej był drugim pilotem Sokoła Millenium, zanim Lando Calrissian (Donald Glover) nie przegrał statku w zakładzie. 

Złote kostki do gry w filmie o Hanie Solo

Han Solo

Zakład oczywiście wygrał Han Solo, przejmując dowodzenie nad statkiem, który w przeszłości nie wyglądał jeszcze jak najszybsza kupa złomu w galaktyce. Lando i Han zagrali w jedną z gier hazardowych znaną jako Sabacc. Solo użył swoich szczęśliwych złotych kostek, które były jego amuletem szczęścia. Przedmiot pojawia się w oryginalnej trylogii oraz w VII epizodzie sagi. Występuje również w „Han Solo: Gwiezdne wojny - historie”. W jednej ze scen widzimy Hana i Qi’Rę (Emilia Clarke) w speedsterze. Uważny widz zauważy, że przy szybie zamontowane są złote kostki.

Do tej pory uważano, że Solo zaczął używać ich jako talizmanu szczęścia po wygranej z Lando, ale całkiem możliwe, że miał je już wcześniej i od dawna przynosiły mu szczęście. Złośliwi twierdzą, że kostki są specjalnie wyważone i dlatego Han odnosił sukcesy w grach hazardowych. 

Czego jeszcze dowiemy się na temat Hana Solo przed premierą filmu? Znając życie, wiele ciekawostek zostanie w niedopowiedzeniu. Odpowiedzi na zagadki dotyczące przemytnika znajdziemy w produkcji Rona Howarda, która wejdzie do kin 25 maja 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Gwiezdne wojny Han Solo Star Wars Han Solo: Gwiezdne wojny – historie