16.08.2019 12:42

Nowy "RoboCop" stracił reżysera. Neill Blomkamp zajmie się pracą nad horrorem

Smutne wieści dla fanów serii "RoboCop" i miłośników talentu Neilla Blomkampa. Nowa część filmu straciła reżysera. Filmowiec skupi się na kinie grozy. 

kadr z filmu RoboCop 2
foto: kadr z filmu RoboCop 2

Trend na powoływanie do życia sequeli produkcji sprzed trzydziestu lat dosięgnął również serię "RoboCop". Początkowo za nową część przygód cyborga miał odpowiadać Neill Blomkamp - twórca takich filmów science fiction jak "Dystrykt 9" czy "Chappie". Okazuje się jednak, że reżyser zrezygnował z pracy nad nowym "RoboCopem" na rzecz horroru. 

"RoboCop" - Neill Blomkamp nie wyreżyseruje filmu

Informacja pojawiła się na oficjalnym Twitterze filmowca. Blomkamp postanowił samodzielnie poinformować fanów swojej twórczości i "RoboCopa", że już dłużej nie jest związany z tą produkcją. Powodem jest film kina grozy, do którego ruszyły już zdjęcia. Szefowie wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer zdecydowali, że nie mogą czekać na powrót Blomkampa i postanowili zatrudnić innego reżysera.

"

Nie robię "RoboCopa". Kręcę teraz nowy horror/thriller i MGM nie może czekać/musi zacząć kręcić "RoboCopa" w tym momencie. Nie mogę się doczekać, aż obejrzę ten film w kinie pośród jego fanów.  "

Wygląda na to, że filmowiec rozstał się ze swoimi pracodawcami w pokojowej atmosferze. Blomkamp zadecydował, że ważniejszą produkcją jest dla niego tajemniczy film z pogranicza horroru i thrillera. Na razie nie wiadomo nic na temat tytułu, do którego trwają już zdjęcia. 

Nowy "RoboCop" będzie musiał więc znaleźć innego reżysera. Film ma być przypadkiem podobnym do nadchodzącego "Terminatora". Zignoruje bowiem całkowicie drugą i trzecią część oryginału z 1987 roku. Nowa produkcja będzie więc bezpośrednią kontynuacją "RoboCopa" w reżyserii Paula Verhoevena. 

Nad scenariuszem pracowali Ed Neumeier i Michael Miner - twórcy odpowiedzialni za skrypt do pierwszej części "RoboCopa". Tekst został jednak zmodyfikowany przez Justina Rhodesa. W 2018 roku Blomkamp niejednokrotnie uchylał rąbka tajemnicy owiewającej nową część przygód Alexa Murphy'ego. Reżyser podkreślał na każdym kroku, że chce oddać ducha oryginału, między innymi zachowując pierwotną zbroję głównego bohatera. Brał pod uwagę nawet zaangażowanie Petera Wellera - aktora, który wcielał się w zmechanizowanego policjanta przed trzydziestoma dwoma laty. 

Fani mają nadzieję, że nowy reżyser - kimkolwiek będzie, nie odejdzie od pomysłu Blomkampa i stworzy sequel na miarę słynnego filmu z 1987 roku. W 2014 roku powstał remake "RoboCopa" z Joelem Kinnamanem w roli głównej. Tytuł jednak nie za bardzo przypadł do gustu widzom i krytykom. 

Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera
Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera
Przeczytaj także Czy w RoboCopa ponownie wcieli się oryginalny aktor? Neill Blomkamp chce zaangażować Petera Wellera

"RoboCop" - kiedy premiera?

Odejście Blomkampa spowoduje zapewne lekką obsuwę podczas produkcji. Z tweeta reżysera wynika jednak, że opóźnienie nie będzie duże, ponieważ szefowie MGM chcą rozpocząć zdjęcia jak najszybciej. Nowy "RoboCop" trafi więc na ekrany kin pod koniec 2020 albo na początku 2021 roku. Na razie fani ikony z lat 80. muszą uzbroić się w cierpliwość. 

Zobacz też: Tak wyglądałyby ksenomorfy z niedoszłego „Obcego” Neilla Blomkampa 

Tagi: News Neill Blomkamp Horror RoboCop