08.07.2019 13:27

Od teraz Netflix skupi się wyłącznie na popularnych i opłacalnych produkcjach

Netflix, czyli jedna z najpopularniejszych platform streamingowych, skupi się już wyłącznie na tworzeniu popularnych i opłacalnych produkcji.

Foto: Shutterstock
Foto: Shutterstock

Za głośnymi produkcjami, zarówno filmowymi jak i serialowymi, stoją zazwyczaj gigantyczne pieniądze. Niestety olbrzymi budżet nie zawsze równa się zarobkom, czego przykładem może być chociażby niedawny "Dark Phoenix" studia Fox. Zgodnie z najnowszym raportem, Netflix postanowił ograniczyć tworzenie produkcji niepewnych, które mogą przynieść starty pieniężne.

Netflix skupi się wyłącznie na popularnych i opłacalnych produkcjach

Jak donosi najnowszy raport The Information, platforma Netflix podjęła decyzję o rozsądniejszym planowaniu wydatków. A co za tym idzie - produkcji wyłącznie takich filmów i seriali, które są pewne i opłacalne. Co oznacza to w praktyce? Zapewne to, że seriale, które nie osiągną odpowiedniej oglądalności będą kasowane, a filmy "niepewne" otrzymywać będą niższy budżet.

Stranger Things
Stranger Things
Przeczytaj także Netflix rezygnuje z ukazywania palenia papierosów w swoich serialach i filmach

Ted Sarandos, szef Netfliksa ds. treści, spotkał się ze znaczącą grupą producentów filmowych i telewizyjnych. Ogłosił wówczas, że od tej pory wydatki platformy skupiać się będą na pewnych i opłacalnych projektach. Oznacza to zamawianie i produkcję filmów i seriali, które na pewno przyciągną nowych klientów. Jako przykład produkcji, przy której zarobki były niewspółmierne do oczekiwań i budżetu, wymieniony został film "Potrójna granica" z Benem Affleckiem i Oscarem Isaakiem w rolach głównych. Podczas spotkania paść miało stwierdzenie, że film nie przyciągnął wystarczającej liczby widzów, by uzasadnić wydatek rzędu 115 milionów dolarów.

Zobacz też: Netflix - nowości na lipiec 2019. Wśród nich nowe sezony "Stranger Things" i "Domu z papieru"

Myślisz, że to dobra decyzja?

Tagi: Netflix