26.07.2019 10:48

Sukces Romana Polańskiego. Nowy film reżysera powalczy w weneckim Konkursie Głównym

Roman Polański wydaje nowy film, pt.: "Oficer i szpieg". Reżyser już może być dumny ze swojej produkcji. Powalczy z nią w Konkursie Głównym na festiwalu w Wenecji.

Roman Polański
Jan GRACZYNSKI/East News

Roman Polański nie zwalnia tempa. Reżyser, choć wokół jego osoby było wiele kontrowersji, wciąż jest aktywny zawodowo. Właśnie stworzył nowy film, "Oficer i szpieg", który jeszcze przed światową premierą ma szansę na wielki sukces. Francuskojęzyczna produkcja powalczy bowiem w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Wenecji

Zobacz także: Akademia Filmowa o decyzji wyrzucenia Romana Polańskiego. Prawnik reżysera odpowiada

"Oficer i szpieg" Polańskiego w Konkursie Głównym w Wenecji

Organizatorzy festiwalu ogłosili własnie listę 20 filmów, które zostały przyjęte do Konkursu Głównego. Każdy z nich oficjalną premierę będzie miał właśnie podczas weneckiej imprezy. 

Roman Polański, Sharon Tate
Roman Polański, Sharon Tate
Przeczytaj także "Once Upon a Time in Hollywood": Czy Quentin Tarantino zapytał Romana Polańskiego o zgodę na przedstawienie jego tragedii?

W Konkursie Głównym swoje filmy zaprezentują m.in.: Roman Polański, Koreeda Hirokazu, Steven Soderbergh, Todd Phillips, Roy Andersson, Olivier Assatas, Mario Martone oraz Pablo Larrain.

To duże wyróżnienie dla polskiego reżysera. Polański będzie reprezentował na festiwalu nasz kraj po raz pierwszy od 2015 roku. Wówczas w konkursie brał udział Jerzy Skolimowski ze swoim filmem "11 minut". 

"Oficer i szpieg" to adaptacja bestsellerowej powieści Roberta Harrisa. W filmie występują francuscy aktorzy, m.in.: Jean Dujardin oraz Louis Garrel. Jest to najdroższa produkcja na włoskim festiwalu. Jej budżet wyniósł aż 25 mln euro. Polska premiera filmu odbędzie się 27 grudnia 2019 roku.

Zobacz także: Żona Romana Polańskiego krytykuje Quentina Tarantino za "Once Upon a Time in Hollywood" 

Tagi: Premiery Roman Polański