22.05.2019 10:18

"Once Upon a Time in Hollywood": Pierwsze reakcje na nowy film Quentina Tarantino

Nowy film Quentina Tarantino doczekał się premiery na festiwalu w Cannes. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje "Once Upon a Time in Hollywood". Jak oceniono 9. dzieło reżysera?

Once Upon a Time in Hollywood
foto: kadr z filmu Once Upon a Time in Hollywood

Miłośnicy dzieł Quentina Tarantino nie mogą się doczekać premiery jego najnowszego filmu "Once Upon a Time in Hollywood". Szczęśliwcy, którzy uczestniczą w 72. edycji festiwalu filmowego w Cannes, mieli okazję zobaczyć produkcję podczas oficjalnej premiery. Wśród nich znaleźli się znawcy kina. Z tego powodu film "Once Upon a Time in Hollywood" doczekał się pierwszych recenzji. Jak oceniono 9. dzieło Tarantino?

Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
Przeczytaj także Quentin Tarantino - najlepsze filmy znanego reżysera. Wśród nich "Pulp Fiction", "Bękarty wojny"

"Once Upon a Time in Hollywood" - pierwsze recenzja filmu Quentina Tarantino

Osoby, które nie miały okazji wybrać się na Cannes, mogą raczyć się zupełnie nowym zwiastunem "Once Upon a Time in Hollywood", oraz poznać przedsmak filmu dzięki pierwszym recenzjom. Jak krytycy odnieśli się do nowej historii opowiedzianej przez Tarantino?

Joe Utichi z Deadline uważa, że "Once Upon a Time in Hollywood" to jeden z najlepszych filmów stworzonych przez Tarantino.

"

"Once Upon a Time in Hollywood" jest tak wspaniałym, dziwacznym, zniewalającym i niesamowitym filmem. To film, do którego Quentin Tarantino został stworzony. Świat jest o wiele bardziej kolorowym miejscem w strefie mroku Tarantino. Ja chcę jeszcze raz! "

Jason Gorber z That Shelf jest równie zachwycony produkcją, ale nie ukrywa, że nie wszystkim ten film musi się spodobać.

"

"Once Upon a Time in Hollywood" - historycznie wątpliwy, tematycznie cudowny. Quentin Tarantino powołał do życia film, który zasługuje na Złotą Palmę, albo na nagrodę publiczności. A może nawet na obie te nagrody. Trzymające w napięciu, z czarnym poczuciem humoru, mocno niepokojące dzieło sztuki. "

Emma Stefansky z Thrillist wyraziła swoje zdanie na temat produkcji  w dość prostych słowach.

"

Naaaaaprawdę podobał mi się film "Once Upon a Time in Hollywood". "

Dziennikarz Indiewire Erick Kohn zauważył wiele odniesień skierowanych do fanów klasycznego kina.

"

"Once Upon a Time in Hollywood" meandruje przez filmy Tarantino, gra z nimi i z historią, celebrując sztukę westernu telewizyjnego i dreszczyku związanego z wcielaniem się w rolę. DiCaprio i Pitt są lepsi niż kiedykolwiek. Wiele Easter eggów. Niezła zabawa i radzi sobie z oczekiwaniami. "

Alex Billington z FirstShowing skupił się na kulturowych aspektach nowej produkcji Tarantino.

"

Tak jak oczekiwano, w "Once Upon a Time in Hollywood" Tarantino nawiązuje do innych filmów i seriali telewizyjnych ze starego Hollywood o dobrych czasów lat 60. Kopał w swojej przeszłości i pokazał nam za pomocą perfekcyjnie stworzonego kina swoje uczucia związane z tworzeniem filmów, artyzmu, morderstwa grupy Mansona i innych rzeczy. "

Według Jessego Hawkena z Torontoist, fani porzednich filmów Tarantino, powinni być zadowoleni.

"

"Once Upon a Time in Hollywood": fani "Pulp Fiction" i "Kill Billa" wiedzą, czego oczekiwać od Quentina Tarantino i po raz kolejny sie nie zawiodą! Fajna, dająca radość wycieczka, która jest dawką klasycznego Hollywood. Idąc na ten film do kina, zostawcie dzieci w domu! "

Anne Thompson z Indiewire zwróciła uwagę na fenomenalną grę aktorską.

"

Piękny film Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood" wspaniale odtwarza okres showbizu z dawno minionej przeszłości, kowbojów, męskich mężczyzn i zwariowanych hipisów. DiCaprio i Pitt są zabawni i genialni, tak sam jak Margot Robbie, która jest słodka jak Sharon Tate. To prawdziwa elegia. "

Nie zabrakło również polskiego akcentu, między innymi ze strony autora facebookowego fanpage'a pod tytułem Kinofilia.

Jak widać, nie ma się czego obawiać i jest na co czekać. Najnowsza produkcja Tarntino ma szansę zostać okrzyknięta najlepszym filmem tego reżysera. Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się sami, kiedy "Once Upon a Time in Hollywood" trafi do szerszej dystrybucji.

"Once Upon a Time in Hollywood" - kiedy premiera nowego filmu Quentina Tarantino

Polska premiera 9. filmu Tarantino odbędzie się dopiero za kilka miesięcy. Film trafi do polskich kin 9 sierpnia 2019 roku. Historia opowiada o aktorze i jego przyjacielu kaskaderze, który powracają do Hollywood. Odkrywają, jak przemysł filmowy zmienił się w czasie, kiedy nie było ich w branży. W rolach głównych zobaczymy Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Dakota Fanning, Tim Roth, Al Pacino, Kurt Russell i Luke Perry. W filmie wystąpił również Rafał Zawierucha, który wcielił się w Romana Polańskiego.

>>Zobacz też: "Once Upon a Time in Hollywood" otrzymało zwiastun. Zobaczcie trailer filmu Tarantino<<

Tagi: News Quentin Tarantino Leonardo DiCaprio Once Upon a Time in Hollywood Rafał Zawierucha