04.12.2019 10:51

Oscary 2020: Oto 20 filmów, które powalczą o statuetkę za efekty specjalne

Oscary 2020 coraz bliżej. Akademia Filmowa wyłoniła 20 filmów, które wezmą udział w wyścigu po statuetkę w kategorii najlepsze efekty specjalne.

Foto: materiały prasowe Disney
Foto: materiały prasowe Disney

10 lutego 2020 roku odbędzie się 92. ceremonia wręczenia Oscarów. Oficjalne nominacje zostaną ogłoszone w połowie stycznia. Już dziś poznaliśmy jednak listę filmów, które mają szansę powalczyć o statuetkę w kategorii najlepsze efekty specjalne.

Oscary 2020 - lista filmów, które powalczą o statuetkę za efekty specjalne

Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosiła listę dwudziestu filmów, które mają szansę otrzymać nominację do Oscara za efekty specjalne. Prezentuje się ona następująco:

W ciągu najbliższych tygodni Akademia przyjrzy się dokładniej powyższym tytułom i wyłoni spośród nich dziesięć, które przejdą do następnego etapu.

Kucumbu tubuh indahku
Kucumbu tubuh indahku
Przeczytaj także Indonezja wybrała kandydata do Oscarów. To zakazany za perwersję dramat LGBT

Walka o statuetki będzie w 2020 roku naprawdę zacięta. W ciągu ostatnich miesięcy ukazało się wiele tytułów godnych Oscara. Do grona faworytów zaliczają się "Once Upon a Time in Hollywood", "Irlandczyk", "Joker", "A Beautiful Day in the Neighborhood", "Historia małżeńska" i "Parasite". O statuetkę za najlepszy film nieanglojęzyczny ma również szansę powalczyć polski reprezentant - "Boże Ciało", Jana Komasy

Zobacz też: Oscary 2020: "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę?

Który z wymienionych filmów zasługuje twoim zdaniem na Oscara za efekty specjalne?

Tagi: Film News Martin Scorsese Terminator Jumanji Król Lew Aladyn Oscary Gwiezdne wojny: Epizod IX Avengers 4 Men in Black Dumbo Hobbs and Shaw Spider-Man: Far From Home Ad Astra