20.08.2019 14:17

Tak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym "Stardust". Zobaczcie pierwsze zdjęcie

Salon Pictures zaprezentowało pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu "Stardust", które przedstawia Johnny'ego Flynna w roli Davida Bowiego. Zobaczcie materiały promujące dzieło o wybitnym artyście.

David Bowie
foto: LFI/Photoshot/REPORTER/East News

Wschodzący gwiazdor Johnny Flynn ma na koncie między innymi niedawny film "Beast", za który reżyser Michael Pearce zdobył nagrodę BAFTA. Oprócz tego aktor niedawno wystąpił w adaptacji "Vanity Fair" Williama Makepeace'a Thackeraya. Flynn w "Stardust" wciela się oczywiście w legendarnego wokalistę Davida Bowiego, który w filmie wybiera się do USA w 1971 roku.

Jak będzie wyglądał David Bowie w filmie biograficznym Stardust?

Tam młody artysta tworzy ikoniczną personę - Ziggy'ego Stardusta. W pozostałych rolach pojawią się Jena Malone jako żona Bowiego, Angie, a także Marc Maron. Aktor wcieli się w agenta i rzecznika prasowego Bowiego, Roba Obermana. Zobaczcie pierwsze oficjalne zdjęcie ze "Stardusta":

johnny-flynn-in-stardust-photo-by-paul-van-carter
kadr z filmu Strażnicy Galaktyki
kadr z filmu Strażnicy Galaktyki
Przeczytaj także Nowy statek Strażników Galaktyki zostanie nazwany na cześć Davida Bowie'go

Projekt był dotychczas opisywany przez twórców jako "origin story", a także "film o momencie w czasie", a nie jako pełnoprawna biografia Thin White Duke'a. Producenci "Stardusta" porównali swój projekt do "Control" i "Nowhere Boya", które opowiadały o Joy Division i Johnie Lennonie. W związku z tym, twórcy nie muszą skupiać się w całości na muzyce Bowiego i wykorzystają piosenki z epoki, a nie jego oryginalne przeboje. 

O filmie "Stardust" usłyszeliśmy najpierw w styczniu 2019 roku, kiedy to produkcja zebrała negatywne opinie od rodziny Bowiego. Jego syn, Duncan Jones skrytykował twórców na Twitterze, że rodzina nie zgodziła się na powstanie produkcji, a także nie udzieliła pozwolenia na użycie muzyki Bowiego w filmie.

"Stardust" jest reżyserowany przez Gabriela Range'a, a scenariusz napisał Christopher Bell. Producentami są Paul Van Carter i Nick Taussig. Data premiery filmu pozostaje nieznana. 

Zobacz także: Stevie Ray Vaughan był zły na Davida Bowiego za teledysk do "Let's Dance"

Tagi: David Bowie News