28.02.2018 18:41

Powstaje film dokumentalny o życiu i tragicznej śmierci Paula Walkera

Paul Walker, gwiazda „Szybkich i wściekłych”, zostanie upamiętniony filmem dokumentalnym. Twórcy dokumentu „I Am Heath Ledger” szykują produkcję poświęconą kolejnemu przedwcześnie zmarłemu aktorowi.

Paul Walker
foto: kadr z filmu "Szybcy i wściekli"

Paul Walker jeszcze z końcem lat 90. pojawiał się w filmach dla młodzieży jak „Cała ona” czy „Luz Blues”. W 2000 roku wystąpił także w nieco poważniejszej „Sekcie”. Jednak dopiero rola Briana O'Connera w „Szybkich i wściekłych” przyniosła mu prawdziwy rozgłos i zapewniła pracę w 6 filmach z serii. Od tego momentu aktor często grywał w filmach przepełnionych wyścigami samochodowymi. Sam nie miał jednak tyle szczęścia, co bohaterowie, w których się wcielał. Zginął tragicznie w wypadku drogowym.

Film dokumentalny o Paulu Walkerze

Realizacją dokumentu zajmą się Derrik Murray i Adrian Buitenhuis, którzy w 2017 roku zrealizowali film „I Am Heath Ledger”. Produkcja poświęcona Walkerowi będzie nosiła tytuł „I Am Paul Walker” i stanie się kolejną odsłoną serii skupionej na znanych postaciach, jak John F. Kennedy Jr,, Muhammad Ali, Bruce Lee czy Martin Luther King Jr.

W filmie mamy zobaczyć nie tylko historię kariery Walkera, ale też archiwalne rozmowy z aktorem m.in. na temat jego pasji do nurkowania, wywiady z jego przyjaciółmi i współpracownikami oraz materiały ukazujące jego zaangażowanie w odbudowę Haiti po trzęsieniu ziemi. 

Produkcja ma zadebiutować na platformie streamingowej Paramount Network już za kilka miesięcy - latem 2018 roku. 

Tragiczna śmierć Paula Walkera

Paul Walker zginął w wieku 40 lat w skutek urazów i poparzeń odniesionych w wypadku samochodowym. Rozpędzone Porsche, którego był pasażerem, 30 listopada 2013 roku wypadło z drogi, uderzyło w latarnię i drzewo, po czym zaczęło płonąć. Zarówno kierowca, jak i siedzący obok niego aktor, zginęli na miejscu.

Natalia Hluzow
Tagi: News Paul Walker