17.07.2018 10:42

„Pełzaki” powrócą w aktorskim filmie. Powstanie również wznowienie serialu animowanego

Kolejny twór lat 90. powraca w wielkim stylu. Tym razem chodzi o serial animowany „Pełzaki” ze stacji Nickelodeon, który zostanie wznowiony oraz doczeka się filmu aktorskiego. 

Pełzaki
foto: kadr z serialu Pełzaki

Moda na lata 90. nadal trwa w najlepsze. Kolejne stacje wciąż informują o kontynuacjach lub remake'ach słynnych seriali sprzed prawie 30 lat. Do takich tytułów jak „Czarodziejki”, „Sabrina, nastoletnia czarownica”, czy „Roswell: W kręgu tajemnic” dołącza serial animowany dla dzieci w Polsce znany jako „Pełzaki”. Historia o dzieciach, które mają niesamowite przygody, doczekała się własnego filmu aktorskiego, ale powróci również na ekrany telewizorów w tradycyjnej wersji.

Film „Pełzaki” - kiedy premiera?

Serial, który rozpoczęto nadawać w roku 1991, został stworzony przez małżeństwo Arlene Klasky i Gábora Csupó. Głównymi bohaterami była grupka małych dzieci - roczny Tommy Pickles, nieco starszy najlepszy przyjaciel głównego bohatera Chuckie Finster oraz niesforne bliźniaki Phil i Lil DeVille. Ich głównym przeciwnikiem była starsza siostra Tommy'ego Angelika, która często psuła zabawę maluchom. 

Według informacji podanych przez portal comingsoon.net, stacja Nickelodeon i studio Paramount Pictures weszły w porozumienie i niebawem rozpoczną się prace nad wersją „Pełzaków”, dziejącą się w prawdziwym świecie. Charakterystyczne postacie zostaną stworzone za pomocą efektów komputerowych, którymi zajmie się studio Paramount Players. Szef studia Brian Robbins wypowiedział się na temat nadchodzącego filmu. 

"

Wydaje się, że to idealny czas na ponowne wprowadzenie tych ikonicznych bohaterów w świat zupełnie nowego pokolenia młodych fanów. Dzieciaki, które dorosły z Tommym Picklesem i załogą Pełzaków teraz będą mogły przeżyć dawne uczucie ze swoimi własnymi dziećmi.  "

Film „Pełzaki” nie będzie pierwszą przygodą serii z kinem. W 1998 roku powstał pierwszy animowany film pełnometrażowy „Pełzaki: Gdzie jest bobas?”. W kolejnych latach pojawiły się następne tytuły „Pełzaki w Paryżu” i „Pełzaki szaleją”.  Scenarzystą nowej wersji został znany z seriali „Family Guy” i „Futurama” David A. Goodman. Premiera została zapowiedziana na 13 listopada 2020 roku.

Serial „Pełzaki” - kiedy premiera?

Oprócz filmu dawni fani oraz zupełnie nowi widzowie dostaną kolejne przygody w serialu animowanym. Sarah Levy szefowa grupy Viacom Media Networks, do której należy stacja Nickelodeon, wypowiedziała się na temat przedsięwzięcia. 

"

„Pełzaki” bez wątpienia jest jedną z najsłynniejszych kreskówek w historii telewizji i jesteśmy podekscytowani, że zupełnie nową publiczność pozna te ikoniczne postacie w zupełnie nowych przygodach. To, co było prawdziwe w 1991 roku, kiedy zadebiutował oryginalny serial, dziś nadal jest aktualne: dzieci są zafascynowane światem niemowlaków. Nie możemy się doczekać, kiedy ówczesne dzieciaki poznają Tommy'ego, Chuckiego i ich kumpli.  "

W nowej wersji kreskówki powrócą oryginalni twórcy serii Arlene Klasky, Gábor Csupó. Paul Germain ponowne obejmie funkcję producenta wykonawczego. Na razie nie wiadomo kiedy serial powróci na antenę stacji Nickelodeon. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News