28.07.2019 10:03

„Pewnego razu... w Pedowood”. Przerobione plakaty w Los Angeles oskarżają Polańskiego o pedofilię

Nowy film Quentina Tarantino opowiadający historię morderstwa Sharon Tate, żony Romana Polańskiego, znalazł się na celowniku aktywistów walczących z pedofilią. Przerabiają oni billboardy i plakaty, oskarżając polskiego reżysera, Woody’ego Allena czy Jeffreya Epsteina o seks z nieletnimi.

Pewnego razu... w Hollywood
foto: materiału prasowe Columbia Pictures

Hollywood postrzegane jest powszechnie jako miejsce, w którym spełniają się marzenia o sławie, sukcesie i pieniądzach. To amerykańskie centrum przemysłu filmowego obraca miliardami dolarów, a którzy zarabiają miliony.

Nie oznacza to jednak, że wszyscy żyją tam jak w bajce. Można było się o tym przekonać po fali oskarżeń o wykorzystywanie seksualne, jakie pojawiły się w ramach akcji #meetoo.

O co chodzi z hashtagami #metoo i #jatez?
O co chodzi z hashtagami #metoo i #jatez?
Przeczytaj także O co chodzi z hashtagami #metoo i #jatez?

Tuzy Hollywood według oskarżeń stawianych przez amerykański wymiar sprawiedliwości mają także na sumieniu czynności seksualne z nieletnimi. Roman Polański jest oskarżany o odbycie stosunku z 13-latką. Polski reżyser nie może pokazać się na terenie USA, gdyż zostanie natychmiast aresztowany i dojdzie do procesu.

Premiera „Pewnego razu... w Hollywood” Quentina Tarantino została wykorzystana przez aktywistów do zwrócenia uwagi na problem przemocy seksualnej w „fabryce marzeń”. Reklamy filmu zostały zmienione, żeby napiętnować znanych domniemanych pedofili, którzy uniknęli kary.

„Pewnego razu... w Hollywood” wykorzystywane do nagłośnienia problemu pedofilii

Przerobiono kilka plakatów filmu Tarantino rozwieszonych w Los Angeles. Twarze i nazwiska gwiazd „Pewnego razu... w Hollywood”, Leonardo DiCaprio oraz Brada Pitta, a także sam tytuł filmu, zostały podmienione.

Na reklamach filmu „Pewnego razu... w Pedowood” zostali zastąpieni przez Romana Polańskiego, Woody’ego Allena, Jeffreya Epsteina i Adama Schiffa. Allen był oskarżony o molestowanie swojej przybranej córki, Dylan Farrow, gdy ta miała 7 lat. Epstein przebywa w areszcie oczekując na proces o za pośredniczenie w organizowaniu seksu z nieletnimi. Schiff to kongresman, który był oskarżany o pedofilię, zarzuty okazał się jednak być nieprawdziwe.

Akcję przerabiania plakatów przeprowadził artysta znany pod pseudonimem Sabo. Wcześniej przerobił między innymi plakaty filmu „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, domagając się ukarania Harveya Weinsteina.

Zobacz także: Harvey Weinstein z nowymi zarzutami w sądzie. Grozi mu dożywocie 

Tagi: News Quentin Tarantino Woody Allen Roman Polański Once Upon a Time in Hollywood