07.12.2017 18:11

Pierwsze spojrzenie na ognistą Sophie Turner i resztę obsady „X-Men: Dark Phoenix” zdradza szczegóły filmu

Magazyn Entertainment Weekly opublikował pierwsze, ekskluzywne zdjęcia z planu oraz opis nowego filmu z serii X-Men.

Pierwsze spojrzenie na ognistą Sophie Turner i resztę obsady „X-Men: Dark Phoenix” zdradza szczegóły filmu
foto: materiały prasowe

Dark Phoenix powstaje i jest gotowa igrać z ogniem w nadchodzącym filmie „X-Men: Dark Phoenix”. Naga Sophie Turner znalazła się na okładce grudniowego magazynu Entertainment Weekly, który zaprezentował pierwsze zdjęcia z nadchodzącego filmu skupionego wokół Jean Grey i jej mrocznego alter ego.

Pierwsze wśród opublikowanych zdjęć ukazuje Sophie Turner w zjawiskowym wydaniu. Simon Kinberg, reżyser filmu wyznał, że by jak najlepiej zwizualizować niszczycielską moc Jean, postprodukcja filmu trwała niemal rok:

"

Chciałem ukazać niuanse, nie tylko skalę efektów specjalnych. To wymaga czasu. "

Sophie Turner studiowała podobno różne zaburzenia osobowości aż po schizofrenię, by móc jak najbardziej realistycznie oddać dwoistość natury Jean. Jak powiedziała:

"

W tak wielu scenach musiałam wyjść od załamanej Jean (…) i w ułamku sekundy przeistoczyć się w tę pewną siebie, arogancką, krytykancką postać. "

Na kolejnym zdjęciu widzimy Jennifer Lawrence w roli Mystique. Ma nową fryzurę i jest ponoć bardziej dojrzała. Jak mówi Lawrence:

"

Zaczęła być bardziej opiekuńcza względem dzieciaków ze szkoły, podczas gdy Charles chce je wypchnąć na świat, by pokazać wszystkim, że mutanci mogą być dobrzy dla ludzkości. A ja po prostu widzę w nich małe dzieci. "

Wśród nowych zdjęć znajdziemy też fotografię reżysera, Simona Kinberga, podczas rozmowy z Michaelem Fassbenderem. Kinberg twierdzi, że do reżyserowania filmu namówiła go Jennifer Lawrence. 

Prócz znanej z poprzednich filmów obsady, w filmie pojawi się też nowy czarny charakter. Wzorem Heli z „Thor: Ragnarok” będzie nim żeńska postać, w którą wcieli się Jessica Chastian.

Aktorka ma zagrać zmiennokształtną mutantkę, która manipuluje Phoenix. Jak twierdzi Chastian, jej bohaterka jest cicha, lecz brutalna:

"

Rozmawialiśmy z Simonem o tej postaci i powiedziałam: „Ciągle wyobrażam ją sobie jako weterynarza, który mówi Ci, że musisz uśpić swojego psa. Jest w tym coś bardzo klinicznego." "

Najbardziej niepokojącym ze wszystkich fotosów z planu jest fotografia sugerująca, że w „X-Men: Dark Phoenix” odbędzie się pogrzeb. Potwierdza to teorię, że w filmie tym zginie jeden z głównych bohaterów.

Na pewno nie będzie to Charles, Nightcrawler, Cyklop ani Storm, gdyż widzimy ich na zdjęciu. Z kim w takim razie będziemy musieli się pożegnać? Informacja ta nie zostanie pewnie ujawniona aż do premiery filmu, jednak jak powiedział James McAvoy wcielający się w Charlesa: „Będzie dużo poświęcenia i dużo cierpienia”, natomiast Jennifer Lawrence nowy film z serii X-Men nazywała dramatem.

Akcja „X-Men: Dark Phoenix” ma rozgrywać się 10 lat po wydarzeniach z „X-Men: Apocalypse”. Po latach 60. w „Pierwszej klasie”, latach 70. w „Przeszłość, która nadejdzie” i latach 80. w „Apocalypse”, tym razem z bohaterami X-Men przeniesiemy się w lata 90. Mutanci stali się narodowymi bohaterami, co sprawiło, że Charles Xavier stał się zbyt pewny siebie. Wysyłając grupę w coraz trudniejsze misje doprowadza do tragedii. Podczas jednej z kosmicznych wypraw Jean będzie zmuszona użyć swoich mocy, by uratować grupę z opresji, w wyniku czego uwolni mroczną Phoenix.

Pozostałe ekskluzywne fotosy z „X-Men: Dark Phoenix” możecie zobaczyć w magazynie EW.

Premierę filmu zaplanowano na 2 listopada 2018 roku. Przed „X-Men: Dark Phoenix” zobaczymy jeszcze dwa filmy o mutantach – „New Mutants” 13 kwietnia 2018 oraz „Deadpool 2” 1 czerwca 2018.

Natalia Hluzow
Tagi: News X-Men X-Men: Dark Phoenix