03.10.2018 10:11

Pierwsze zdjęcia z filmu „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”. Jak bohaterowie komedii zmienili się po 30 latach?

Po 30 latach od pierwszej części filmu „Kogel-mogel” powstanie kontynuacja przygód Katarzyny Solskiej. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z nadchodzącej produkcji. 

Pierwsze zdjęcia z filmu „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”. Jak bohaterowie komedii zmienili się po 30 latach?
foto: kadr z filmu Kogel-mogel

„Kogel-mogel” to jedna z tych polskich komedii, które widzowie znają niemal na pamięć. Od trzech dekad losy Katarzyny Solskiej cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego, że po roku od premiery pierwszej części, powstała kontynuacja zatytułowana „Galimatias, czyli Kogel-mogel II”. Na nową produkcję fani musieli trochę poczekać, ale do premiery trzeciej części już bliżej, niż dalej. Szczególnie że do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z nowego „Kogla-mogla”. 

„Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” - pierwsze zdjęcia z filmu 

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się we wrześniu 2018 roku. Reżyserem „Kogla-mogla” został Konrad Piwowarski. Za scenariusz odpowiada Ilona Łepkowska, która pracowała również przy dwóch poprzednich częściach. Akcja wcześniejszych części komedii działa się przed upadkiem komunizmu. Tym razem widzowie zobaczą, jak bohaterowie po 30 latach odnaleźli się w nowej rzeczywistości. 

Film znowu będzie rozgrywał się we wsi Brzózki. Główna bohaterka Kasia. W tej roli ponownie zobaczymy Grażynę Błęcką-Kolską. Solska rozwiodła się z mężem i zamieszkała ze swoją matką. Wkrótce do kobiet dołącza syn Kasi i Pawła, który wraca od ojca, obecnie mieszkającego w Holandii. W Marcina Zawadę wcielił się Nikodem Rozbicki. Powrócą również inni dobrze znani bohaterowie - docent Marian Wolański (Zdzisław Wardejn) i jego żona Barbara (Ewa Kasprzyk) oraz ich dorosły już syn Piotruś (Maciej Zakościelny). Nie zabraknie też  całkiem nowych postaci, między innymi młodsza córka Wolańskich Agnieszka (Aleksandra Hamkało).

W pozostałych rolach wystąpią aktorzy, którzy już grali w serii: Katarzyna Łaniewska, Paweł Nowisz, Wiktor Zborowski oraz Jerzy Rogalski. Oprócz Rozbickiego, Hamkało i Zakościelnego w produkcji pojawią się między innymi: Anna Mucha, Katarzyna Skrzynecka, Małgorzata Rożniatowska oraz Joanna Jarmołowicz.

„Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” - kiedy premira?

Wciąż trwają jeszcze zdjęcia do filmu. Planowane zakończenie tej fazy produkcji twórcy zaplanowali na listopad 2018 roku. Na razie nie ma informacji dotyczących premiery „Kogla-mogla 3”. Prawdopodobnie komedia trafi do kin w roku 2019. Czy twórcom uda się powtórzyć po latach sukces oryginału? Okaże się za jakiś czas. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News komedia