15.04.2016 10:31

Pierwsze zdjęcie Scarlett Johansson w „Ghost in the Shell”

Już od jakiegoś czasu było pewne, że aktorka wystąpi w hollywoodzkiej ekranizacji mangi. Teraz możemy zobaczyć jak będzie się prezentować na ekranie w produkcji, której plan zdjęciowy już wystartował.

Pierwsze zdjęcie Scarlett Johansson w „Ghost in the Shell”
foto: kadr z filmu; East News

Scarlett Johansson wcieli się w cyborga o ludzkim mózgu, Motoko Kusanagi, która stoi na czele Sekcji 9. To owiana tajemnicą organizacja, która walczy z cyberprzestępczością. Tej nie brakuje, skoro za najgorszą zbrodnię uznaje się włamanie do sieci. To nie pierwszy raz kiedy Scarlett Johansson stanie się sztucznym tworem - podobne postaci aktorka grała w „Lucy” oraz w „Pod skórą”.

Produkcja dzieła studiów Paramount i DreamWorks już ruszyła. Zdjęcia realizowane są w Wellington, stolicy Nowej Zelandii, naśladującym fikcyjne miasto New Port City. Reżyserem obrazu jest Rupert Sanders odpowiedzialny wcześniej za „Królewnę Śnieżkę i Łowcę” z 2012 roku. Producenci filmu: Avi Arad, Ari Arad, Michael Costigan oraz Jeffrey Silver, opowiedzieli o wyborze miejsca do kręcenia:

"

Wellington może pochwalić się bogatym zurbanizowanym krajobrazem, który czyni tę lokalizację idealną do realizacji w niej filmu science-fiction. Ekipa z Nowej Zelandii pracująca przy projekcie jest najwyższej klasy. Działanie z Richardem Taylorem i zespołem z Weta Workshop, to rzecz inspirująca na każdym poziomie. Nowozelandczycy są wspaniałymi partnerami i pomagają nam przedstawić tę historię i postacie widzom na całym świecie. Jesteśmy wdzięczni za ich gościnność. "

Obraz ma trafić do kin 31 marca 2017 roku. Na dany moment możemy podziwiać pierwsze udostępnione zdjęcie przedstawiające Scarlett Johansson jako Motoko Kusanagi:

W dziele maja się także pojawić Takeshi Kitano jako Daisuke Aramaki, Juliette Binoche jako Dr. Ouelet, Michael Pitt w roli Kuze, Pilou Asbæk grający Batou oraz Kaori Momoi. W członków Sekcji 9 wcielą się Chin Han, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara oraz Tuwanda Manyimo. Za scenariusz odpowiedzialny jest Jonathan Herman („Straight Outta Compton”) - wcześniej nad tekstem pracował Bill Wheeler.

„Ghost in the Shell” jako manga autorstwa Masamune Shirowa zostało przedstawione światu w 1989 roku przez jedno z największych japońskich wydawnictw – Kodansha. Seria do tej pory doczekała się trzech filmów anime (pierwszy z nich ukazał się w 1995 roku), serialu oraz gier wideo.

Jak Wam się podoba Scarlett Johansson jako Motoko Kusanagi?

Robert Skowronski
Tagi: News Scarlett Johansson Ghost in the Shell