10.02.2016 13:16

„Planeta singli” najchętniej oglądanym filmem w Polsce?

Komedia romantyczna, której reżyserem jest Mitja Okorn, podbiła serca Polaków. Film okazał się być najczęściej oglądaną premierą w kinach minionego weekendu.

„Planeta singli” najchętniej oglądanym filmem w Polsce?
foto: materiały prasowe

„Planeta singli” miała premierę 5 lutego 2016. W weekend otwarcia zgromadziła 202 tysiące widzów, a doliczając do tej puli pokazy przedpremierowe daje to wynik, jak podaje dystrybutor, 245 tysięcy odbiorców.

Liczby te dają obrazowi Mitji Okorna tytuł najchętniej oglądanego dzieła w Polsce 2016 roku. Wcześniej ten status przysługiwał filmowi „Pitbull. Nowe porządki” w reżyserii Patryka Vegi. „Planeta singli” po trzech pierwszych dniach regularnej dystrybucji ustanowiła też najwyższy w 2016 roku wynik otwarcia z gatunku komedia/komedia romantyczna.

Przedstawiamy zwiastun tej tak dobrze przyjętej przez Polaków produkcji:

Główną rolę Ani, gra w filmie Agnieszka Więdłocha. Dziewczyna jest skromną nauczycielką muzyki w jednej z warszawskich szkół podstawowych, która szuka swojej drugiej połówki na internetowych portalach randkowych. W dniu Walentynek spotyka prowadzącego najpopularniejszy program telewizyjny w kraju Tomka (Maciej Stuhr). Ten proponuje dziewczynie, aby została bohaterką jego show. Miałaby wystąpić jako kto? Ania ma chodzić na randki z mężczyznami poznanymi dzięki tytułowej aplikacji. Opis nawiązanych relacji miałby stać się tematem programu telewizyjnego.

W filmie oprócz dwójki wymienionych aktorów znalazło się miejsce na wiele innych znanych nazwisk: Danuta Stenka, Paweł Domagała, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki oraz Ewa Błaszczyk.

„Planeta singli” - polska komedia romantyczna. Brzmi to jak podpisanie przez twórców cyrografu na siebie i automatyczne skazanie na porażkę artystyczną. Wysoka frekwencja? Osiągnęło ją w podobnym okresie 2015 roku z jeszcze większym sukcesem „50 twarzy Greya”, choć obraz okazał się być fatalnym. Jednak „Planeta singli” zdaniem krytyki stanowi wyjątek na tle innych rodzimych filmów wpisujących się w gatunek komedii romantycznej. Dzieło Mitji Okorna zostało docenione przez polskich dziennikarzy i znawców kina.

Widzieliście „Planetę singli”?

Robert Skowronski
Tagi: News