27.03.2018 09:38

Pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie i opis fabuły „Captain Marvel”

Marvel udostępnił pierwsze oficjalne zdjęcie z planu „Captain Marvel”, a także opis fabularny, z którego dowiadujemy się, że w filmie pojawią się kosmiczne rasy Kree i Skrull. Powrócą również znane twarze.

Captain Marvel promo
foto: materiały prasowe

Z okazji rozpoczęcia prac nad „Captain Marvel”, twórcy udostępnili pierwsze zdjęcie z planu, opis fabularny, a także zdradzili kolejne nazwiska aktorów, którzy wystąpią w nadchodzącym filmie z MCU. Wśród nich znaleźli się: Samuel L. Jackson (Nick Fury), Clark Gregg (Agent Coulson), Lee Pace (Ronan Oskarżyciel ze „Strażników Galaktyki”) oraz Djimon Hounsou (Korath, prawa ręka Ronana ze „Strażników Galaktyki”).

Z opisu fabularnego dowiedzieliśmy się, że Ziemia zostanie wplątana w między galaktyczny konflikt pomiędzy rasami Kree (reprezentowanymi przez Ronana), a Skrullami:

"

Historia opowiada o Carol Danvers, która powoli staje się jedną z najpotężniejszych bohaterek w znanym uniwersum. W tym samym czasie Ziemia znalazła się w środku wojny między dwiema obcymi rasami. Akcja toczy się w latach 90., a „Captain Marvel” jest całkowicie nową przygodą osadzoną w czasach, których jeszcze nie widzieliśmy w Kinowym Uniwersum Marvela. "

„Captain Marvel” - pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu

Po opisie fabuły powrót Ronana i Koratha wydaje się być dość oczywisty - w końcu obydwaj są fanatykami Kree. Postać Pace'a jest tak oddana sprawie, że przecież w „Strażnikach...” chciał zniszczyć planetę Xandar z pomocą Thanosa, aby zemścić się za wojny, w wyniku których zginęły miliony jego pobratymców.

Studio z okazji rozpoczęcia prac nad filmem podzieliło się również 1. zdjęciem, na którym widać Brie Larson, która wciela się oczywiście w Carol Danvers/Captain Marvel. Na fotosie widzimy ją w towarzystwie Generał Jeannie Leavitt, która trenowała aktorkę do roli w bazie Nellis Air Force w Nevadzie:

Brie Larson na planie Captain Marvel

W filmie wystąpi jeszcze Ben Mendelhson, który wcieli się w jednego z najważniejszych agentów Skrulli, a także Jude Law. Aktor wystąpi w roli Mar-vella, potężnego wojownika Kree, który będzie uczył Carol Danvers jak stać się superbohaterką. Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialni są Anna Boden i Ryan Fleck. Premiera filmu odbędzie się 8 marca 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: News Captain Marvel