10.09.2019 11:09

"Polityka" Patryka Vegi hitem. Film obejrzało już prawie milion widzów

"Polityka" to najnowszy film Patryka Vegi, który miał swoją premierę 4 września. Produkcja okazała się liderem box office.

Polityka Vega
fot. kadr z wideo „POLITYKA” - oficjalny zwiastun filmu!

Patryk Vega w swoich filmach skupia się na aktualnych wydarzeniach z kraju. W "Pitbullu" reżyser wziął pod lupę policję, w "Botoksie" twórca skupił się na polskiej służbie zdrowia. Każdy fan twórczości Vegi wiedział, że nadejdzie moment, w którym pojawi się obraz dotyczący polityki. Trzeba przyznać, że ten temat jest w Polsce bardzo drażliwy. Nic więc dziwnego, że Polacy tak chętnie wybrali się na najnowsze dzieło Vegi do kin.

"Polityka" Patryka Vegi hitem. Film obejrzało już prawie milion widzów

"Polityka" odpowiada na pytania, co robią politycy, kiedy nie stoją w obiektywie kamery? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływają na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec narodu? Nowy film twórcy "Pitbulla" i "Botoksu" w ciągu pięciu dni przyciągnął przed wielkie ekrany 933 459 osób. Trzeba przyznać, że jest to ogromny sukces dla polskiego reżysera. Okazuje się, że jest to najlepszy wynik po pierwszym weekendzie zanotowany w tym roku.

"Polityka" Patryka Vegi pobiła rekordy popularności
"Polityka" Patryka Vegi pobiła rekordy popularności
Przeczytaj także Zwiastun "Polityki" Patryka Vegi najpopularniejszym trailerem polskiego filmu w historii

W filmie wystąpili: Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Daniel Olbrychski, Tomasz Oświeciński, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Antoni Królikowski, Marcin Bosak, Ewa Kasprzyk, Karolina Szymczak, Anna Karczmarczyk, Tomasz Sapryk i wielu innych.

Zobacz także: Patryk Vega pokazał nową scenę z "Polityki". Przedstawia wypadek Beaty Szydło

Tagi: Patryk Vega