09.02.2018 11:53

Polscy olimpijczycy z Pjongczangu jako superbohaterowie na pierwszej stronie „Przeglądu Sportowego”

Piotr Żyła jako Batman, Stefan Hula jako Hulk… Nie wątpimy w supermoce naszych wspaniałych sportowców, ale grafików „PS” mocno poniosła fantazja.

Polscy olimpijczycy z Pjongczangu jako superbohaterowie na pierwszej stronie „Przeglądu Sportowego”
foto: MAREK DYBAS/REPORTER/EAST NEWS, EITAN ABRAMOVICH/AFP/EAST NEWS

9 lutego 2018 rozpoczynają się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu w Korei Południowej. Polscy kibice z pewnością będą śledzić je w telewizji z wyjątkowym zainteresowaniem. W 2014 roku z igrzysk w Soczi polscy sportowcy przywieźli 6 medali, w tym aż 4 złote. Apetyty medalowe w tym roku są zatem bardzo duże.

Do faworytów należeć będą między innymi reprezentacja skoczków narciarskich, na czele z obrońcą dwóch tytułów mistrza olimpijskiego, Kamilem Stochem oraz broniąca złota w biegu narciarskim na 10 km techniką klasyczną Justyną Kowalczyk.

Zdobycie medalu olimpijskiego to dla sportowca wielki wyczyn, godny prawdziwego herosa. Żartobliwy hołd polskim olimpijczykom, którzy powalczą w Korei o laury złożyła gazeta „Przegląd Sportowy” w numerze z 9 lutego 2018. Na pierwszej stronie znalazła się grafika, przedstawiająca ich jako… superbohaterów z komiksów Marvela i DC Comics, podpisana: „Pokażcie supermoce”.

Justyna Kowalczyk przedstawiona została jako Kobieta-Kot. Towarzyszą jej polscy skoczkowie. Kamil Stoch został Supermanem, Maciej Kot Spidermanem, a Stefan HulaHulkiem. Batman z charakterystycznym uśmiechem to oczywiście Piotr Żyła. Z kolei Dawid Kubacki ukazany został w kostiumie Kapitana Ameryki, z tym, że na jego piersi zamiast gwiazdy widnieje… Orzeł Biały.

Odważna pierwsza strona wzbudziła wielkie zainteresowanie internautów. Ich zdania, jak zwykle, są podzielone. Niektórzy są zachwyceni dystansem do siebie, jaki pokazał „Przegląd”, inni wytykają redakcyjnym grafikom wyraźne niedoróbki.

A Wy, jak oceniacie grafikę z dzisiejszego numeru „PS”?

Maciej Koprowicz
Tagi: Film Komiks Marvel DC Comics