21.03.2017 09:26

„Power Rangers” z pierwszym homoseksualnym filmowym superbohaterem

Wydaje się, że obecnie przedstawienie w blockbusterze postaci homoseksualnej to wręcz obowiązek. Tym tropem podążyli też Power Rangers.

„Power Rangers” z pierwszym homoseksualnym filmowym superbohaterem
foto: materiały prasowe

Marzec 2017 roku okazał się nad wyraz hojny dla środowisk LGBT, które swojej reprezentacji doczekało się w aktorskiej „Pięknej i Bestii”, a teraz w filmie od studia Lionsgate. Tym samym „Power Rangers” stał się pierwszym superbohaterskim dziełem, w którym mamy do czynienia z jawnie homoseksualną postacią, a dokładniej z lesbijką, bo jest nią Trini (Żółta Wojowniczka) grana przez Becky Gomez.

Dziennikarze zagranicznych mediów, którzy widzieli już obraz w reżyserii Deana Israelite'a, donoszą, że w drugim akcie filmu jedna z postaci zakłada, że bohaterka ma problemy ze swoim chłopakiem. Wychodzi jednak na jaw, że chodzi nie o partnera, a o partnerkę. Oto co na ten temat ma do powiedzenia reżyser:

"

Trini zadaje wiele pytań o samą siebie. Jeszcze w pełni nie rozgryzła tego kim tak naprawdę jest. To co jest świetne w tej scenie i to co ona porusza, jest to, że  dzieciaki muszą odkryć kim są i odnaleźć swoje „plemię”. "

David Yost, czyli oryginalny Niebieski Wojownik z serialu „Power Rangers”, który w życiu osobistym jest gejem, bardzo chwali decyzję twórców o wprowadzeniu homoseksualnego wątku do pełnometrażowej wersji:

"

Jestem przekonany, że wiele osób ze środowisk LGBTQ będzie bardzo zadowolono z posiadania swojej reprezentacji w tym filmie. "

David Yost opuścił serial po tym, jak spotykał się z ogólną niechęcią ze względu na swoją orientację seksualną. O planach na wprowadzenie homoseksualnego wątku mówiło się już w kontekście „Kapitana Ameryki”, „Gdzie jest Dory?”, „Xeny”„Krainy lodu 2” czy „Gwiezdnych wojen”. Ostatnie słowo z pewnością nie zostało jeszcze powiedziane.

Film „Power Rangers” opowie o piątce nastolatków, które stają przed wyzwaniem na miarę superbohaterów, gdy dowiadują się, że świat stoi u progu zagłady. Zagrożenie o niewyobrażalnej mocy pochodzi z najdalszych krańców wszechświata, a przeciwstawić mu się może tylko ktoś o nadludzkich zdolnościach. Piątka bohaterów wybranych przez przeznaczenie musi pokonać swe lęki i słabości, by stanąć ramię w ramię jako Power Rangers.

Robert Skowronski
Tagi: News Power Rangers