17.04.2018 12:08

Powstają nowe adaptacje komiksów Vertigo. Kiedy zobaczymy kinowe wersje „The Kitchen” i „The American Way”?

Adaptacja komiksu o walkach nowojorskich gangów nabiera kształtów. Do obsady trafiła gwiazda „Star Wars”. To nie jedyna próba przeniesienia na duży ekran dzieła z wydawnictwa Vertigo. Pojawiły się pierwsze informacje na temat ekranizacji „The American Way”.

foto: The Kitchen i The American Way - okładki
foto: materiały promocyjne

Sukces komercyjny filmów o ikonicznych superbohaterach spowodował, że Hollywood przychylniej patrzy na mniej popularne, ale równie ciekawe, a czasami bardziej wartościowe komiksy, które mają potencjał filmowy. Oprócz produkcji opartych na wydawniczych tuzach pokroju DC Comics i Marvel Comics, powoli zaczynają pojawiać się filmy i seriale bazujące na mniej znanych seriach komiksowych. Przykładem może być „Bloodshot”, czy długo wyczekiwany „Y: Ostatni z mężczyzn”. Pojawiły się nowe informacje komiksów imprintu DC o nazwie Vertigo. Chodzi o miniserie „The Kitchen” i „The American Way”. 

„The Kitchen” - gwiazdorska obsada ekranizacji komiksu

Jak donosi The Hollywood Reporter, produkcja o walkach nowojorskich gangów zabiera nabierać tempa. Szefowie New Line Cinema odbyli rozmowę z kolejnym aktorem, który miałby wystąpić w kinowej wersji „The Kitchen”. Chodzi o Domhnalla Gleesona, który obecnie znany jest z nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”, gdzie wciela się w admirała Huxa. Gleeson ma się zagrać rolę weterana wojny w Wietnamie Gabriela O’Malleya. O’Malley jest byłym płatnym zabójcą, który ucieka z więzienia, by wyrównać porachunki z głównymi bohaterkami. Aktor ponownie miałby się więc wcielić w czarny charakter.

The Kitchen vol. 1 #1

„The Kitchen” to 8-zeszytowa seria z 2014 roku autorstwa Olliego Mastersa i Ming Doyle. Akcja komiksu dzieje się w latach 70. XX wieku w nowojorskiej dzielnicy Hell's Kitchen. Głównymi bohaterkami są żony członków irlandzkiej mafii. Kiedy mężowie trafiają do więzienia, to kobiety przejmują władzę nad kryminalnym imperium. Wkrótce okazuje się, że żony są o wiele bardziej brutalne, niż mafiozi. 

W filmie oprócz Gleesona w rolach głównych wystąpią Melissa McCarthy, Elisabeth Moss, Tiffany Haddish i Margo Martindale. 

„The American Way” - Blumhouse Productions bierze się za komiks

Według informacji Deadline, Blumhouse Productions i twórca „The American Way” John Ridley łączą siły, by stworzyć kinową wersję superbohaterskiej historii. Ridley zajmie się nie tylko reżyserią, ale również napisze scenariusz, obiecując, że nie będzie zbytnio odbiegał od materiału źródłowego. Wytwórnia Blumhouse słynie z wydawania horrorów. Jedną z najbardziej znanych produkcji jest „Uciekaj!” z 2017 roku. Mimo gatunkowego nakierowania firmy „The American Way” wpisuje się w tematykę produkowanych filmów pod względem aspektów społecznych i politycznych.

The American Way: Those Above And Those Below

Komiks „The American Way” został stworzony w 2006 roku przez Johna Ridleya, Georgesa Jeanty'ego i Karla Story'ego. Akcja rozgrywa się w latach 60. XX wieku i opowiada o czarnoskórym superbohaterze o pseudonimie New American. Heros dołącza do amerykańskiej grupy bohaterów o nazwie Civil Defense Corps. Nowy członek wywołuje kontrowersje zarówno wśród superbohaterów, jak i opinii publicznej. W końcu okazuje się, że supergrupa została powołana do życia jako element propagandowy rządu. W 2017 roku postała kontynuacja zatytułowana „The American Way: Those Above And Those Below”. Rzecz dzieje się 10 lat później. Czytelnik poznaje dalsze losy członków CDC, w tym głównego bohatera, który postanowił porzucić swój kostium. 

Powstający film ma opierać się głównie na komiksie „The American Way: Those Above And Those Below”. Dalsze szczegóły na temat produkcji nie są na razie znane. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News DC Comics Komiks