19.10.2019 11:50

Powstaje film o Zenku Martyniuku. Pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu

Trwają prace na planie filmu o gwieździe disco polo, Zenku Martyniuku. W rolę lidera grupy Akcent wcieli się Krzysztof Czeczot.

Zenek Martyniuk
foto: kadr z wideo

W ostatnich latach filmy biograficzne cieszą się wśród widzów ogromną popularnością. Liczne nagrody i ogromny sukces przypadł twórcom chociażby produkcji "Bohemian Rhapsody", która opowiadała o życiu i karierze wokalisty Queen - Freddiego Mercury'ego. Bardzo dobrze odebrano również obraz o Eltonie Johnie "Rocketman", chociaż po premierze nie brakowało także słów krytyki. Biografie sprawdzają się także na polskim podwórku. Przykładem może być tutaj chociażby historia rodziny Beksińskich w "Ostatniej rodzinie" czy Zbigniewa Religi w produkcji "Bogowie". 

Film o Zenku Martyniuku: Pierwsze zdjęcie z planu

Aktualnie w przygotowaniach jest między innymi film o księdzu Janie Kaczkowskim, a polscy twórcy postanowili zekranizować także historię jednego z najpopularniejszych muzyków w kraju. Chociaż wielu z nas może nie być zadowolona z tego faktu, teksty Zenona Martyniuka potrafi zanucić większość Polaków - bez względu na gust muzyczny. Fenomen popularności lidera grupy Akcent postanowiono przedstawić w filmie.

Zobacz też: Stramowski i Domagała szukają zaginionej dziewczyny w zwiastunie "Żmijowiska" od Canal+

W produkcji "Zenek" w postać tytułową wcieli się Krzysztof Czeczot, jego żonę zagra Klara Bielawka, a syna Olaf Marchwicki znany z ról w "Koronie Królów" czy "Plebanii". Za reżyserię filmu odpowiada Jan Hryniak, zięć Krzysztofa Kieślowskiego, a premierę obrazu zaplanowano na 2020 roku.

Na instagramie Krzysztofa Czeczota pojawiło się zdjęcie filmowej rodziny Martyniuków prosto z planu filmowego. Fotografię możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też: Netflix podzielił się listą 10 najchętniej oglądanych filmów oryginalnych serwisu

Tagi: Film News