27.03.2018 10:43

Powstaje nowy film Marvela. „ROM: Spaceknight” ma już scenarzystę

Filmowy świat Marvela znowu się powiększy. Tym razem na dużym ekranie zobaczymy przygody kosmicznego herosa znanego jako ROM. Scenariuszem filmu zajmie się Zak Penn. 

okładka komiksu Rom #66
foto: kadr z komiksu Rom #66

Ostatnia dekada w kinie komercyjnym należy do superbohaterów. Największy sukces w tym podgatunku kina akcji osiągnęły adaptacje komiksów Marvela. Przoduje oczywiście Marvel Studios, ale również 20th Century Fox może się pochwalić kolejnymi przygodami grupy X-Men oraz Deadpoola. Dzięki popularności najbardziej znanych bohaterów, którzy zadebiutowali już na kinowym ekranie, twórcy coraz częściej dostają od producentów zielone światło na realizację filmów o mniej znanych postaciach. Jedną z nich jest kosmiczny rycerz ROM.

„ROM: Spaceknight” - Zak Penn scenarzystą filmu

Deadline donosi, że wytwórnie Allspark i Paramount postanowiły powołać do życia adaptację przygód ROMa. Scenarzystą filmu został Zak Penn, który pracował przy takich produkcjach jak pierwsza część „Avengers”, a ostatnio najnowszym filmie Stevena Spielberga „Ready Player One”. Penn w jednym z wywiadów wspomniał, że pracuje nad tajemniczym filmem Marvela. Wtedy nie mógł jednak zdradzić szczegółów. Scenarzysta potwierdził w rozmowie ze Sceen Rant, że rzeczywiście jest zaangażowany w prace nad filmem. Niestety przygody ROMa nie będą powiązane z żadnym z istniejących obecnie filmowych uniwersów opartych na komiksach Marvela, nad czym ubolewa również sam Penn. Marvel stracił prawa do postaci kilka lat temu. Obecnie posiada je firma zabawkarska Hasbro, która postanowiła wykorzystać kosmicznego bohatera. 

„ROM: Spaceknight” - kim jest heros?

ROM podobnie jak Transformers najpierw był zabawką. Trafił na sklepowe półki w roku 1979. Parker Brothers i Marvel połączyły siły i kilka miesięcy później pojawił się komiks opowiadający o kosmicznych przygodach ROMa. 75 zeszytów poświęconych kosmicznemu rycerzowi ukazało się do roku 1986. W tym czasie bohater stał się pełnoprawnym mieszkańcem komiksowego uniwersum Marvela, niejednokrotnie łącząc siły z najsłynniejszymi herosami

ROM #1

Heros był kosmitą z planety Galador, który postanowił poświęcić swoje człowieczeństwo i na zawsze zakuć się w cybernetyczną zbroję, by pokonać inwazję rasy znanej jako Dire Wraiths. 200 lat później trafił na Ziemię, którą Dire Wraiths postanowili podbić. Po pokonaniu potworów ROM powrócił na ojczystą planetę. Kilkukrotnie odwiedził jednak Ziemię, by spotkać się z dawnymi przyjaciółmi. 

ROM dzięki swojemu cybernetycznemu ciału posiada szereg mocy. Ma supersiłę, szybkość, odporność, potrafi latać, również między galaktykami, nie potrzebuje jedzenia, wody i snu. Poza tym jego zbroja sama dokonuje autonaprawy, jeśli ROM dozna obrażeń podczas walki. Posiada też urządzenie, pozwalające na wykrywanie Dire Wraiths, ukrywających się między ludźmi. 

Do jakiego uniwersum będzie należał ROM?

Po latach Hasbro przejęło prawa do ROMa, dzięki czemu może tworzyć zabawki z tym bohaterem. Ponadto kolejne komiksy o herosie ukazywały się nakładem IDW publishes. W związku z tym obecnie ROM należy do uniwersum Hasbro, w którym znajdują się również Transformers, G.I. Joe, M.A.S.K., Action Man, Micronauts i Visionaries. Większość z tych serii zabawkarskich doczekała się filmu lub ich kinowe przygody są obecnie produkowane. ROM prawdopodobnie nie osiągnie takiego sukcesu, jak produkcje Marvel Studios, ale pozwoli Hasbro tchnąć nowego ducha w zabawki przedstawiające kosmicznego rycerza oraz jego przyjaciół. Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących nadchodzącego filmu. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Avengers Ready player one Marvel Marvel Comics