16.04.2019 15:39

Powstał horror o Klubie 27. W zwiastunie pojawił się goblin i seanse spirytystyczne

Pojawił się pierwszy zwiastun filmu "The Club 27". Film opowiada o chłopaku, który chce nakręcić dokument o słynnym Klubie przez co musi zmierzyć się z groźnym demonem.

The Club 27
foto: kadr z wideo/Cleopatra Entertainment

Klub 27 to bardzo popularny termin krążący od lat w muzycznym świecie. Określa się nim wykonawców, którzy z różnych przyczyn zmarli w wieku 27 lat, a w trakcie życia byli często nierozumianym głosem swojego pokolenia. Osoby, które trafiły do Klubu to między innymi wokalistka Janis Joplin, Jim Morrison z The Doors, Kurt Cobain z Nirvany czy Amy Winehouse. Ze względu na popularność teorii o Klubie 27, twórcy z Hollywood postanowili poświęcić mu film.

Klub 27 - przeklęta grupa wybitnych muzyków, którzy zmarli za wcześnie. Kto do niej należy?
Klub 27 - przeklęta grupa wybitnych muzyków, którzy zmarli za wcześnie. Kto do niej należy?
Przeczytaj także Klub 27 - przeklęta grupa wybitnych muzyków, którzy zmarli za wcześnie. Kto do niej należy?

Powstał horror o Klubie 27

Produkcja reżysera Patricka Fogarty'ego otrzymała tytuł "The 27 Club" i jest to horror z elementami fantastyki. Personifikacją Klubu został wielki, śmierdzący goblin, co według pierwszych ocen pojawiających się w sieci jest bardzo oczywistym, przewidywalnym i krzywdzącym wyborem. 

Z opublikowanego 8 kwietnia 2019 roku zwiastuna wynika, że bohater filmu jest od dawna zafascynowany Klubem 27 i próbuje nakręcić o zjawisku film dokumentalny. Chłopak najprawdopodobniej tak bardzo angażuje się w swoją pracę, że korzysta z rad otoczenia i próbuje nawiązać kontakt ze zmarłymi. W krótkim wideo widzimy jak przychodzi mu się zmagać z goblinem.

Jak czytamy w reakcjach na zwiastun, przedstawienie depresji i innych schorzeń, z którymi zmagała się większość osób z Klubu 27, jako groźnego potwora może być krokiem w tył w publicznym dialogu o chorobach psychicznych. Specjaliści podkreślają, że uzależnienie, stany depresyjne prowadzące do samobójstwa czy przedawkowania to okropne zjawiska, jednak nie powinno się ich utożsamiać z postaciami, które wywołują strach. Osoby cierpiące na choroby psychiczne powinny zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i zagrożenia jakie ze sobą niosą, jednak nie mogą się ich bać, tylko traktować jak jeden z problemów, które da się rozwiązać. 

Zobacz też: >>Jak grać na gitarze, żeby brzmieć jak Kurt Cobain<<