07.08.2018 12:12

Powstanie 6. część „Piratów z Karaibów”. Czy pojawi się w niej Johnny Depp?

Portal Geek World Wide poinformował na swojej stronie, że rzekomo w 2020 roku ma ruszyć produkcja kolejnej części opowiadającej o przygodach kapitana Sparrowa i jego załogi.

Piraci z Karaibów
foto: materiały prasowe

Wygląda na to, że powstaje kolejna część „Piratów z Karaibów”, a przynajmniej takie są plany Disneya. Franczyza, która rozpoczęła się w 2003 roku „Klątwą Czarnej Perły” doczekała się do tej pory aż 5 odsłon. W każdej z nich głównym bohaterem była postać kapitana Jacka Sparrowa grana przez Johnny'ego Deppa. Rola przyniosła aktorowi ogromną popularność, a także sporej wielkości majątek, który teraz jest zagrożony przez niezbyt rozsądne zarządzanie przybytkiem przez mężczyznę i jego agentów oraz księgowych.

Do problemów Johnny'ego Deppa dochodzą jeszcze oskarżenia o przemoc domową, które w sądzie złożyła jego była żona, aktorka Amber Heard. To z kolei spowodowało, że wiele osób zaczęło atakować Disneya i J.K. Rowling w internecie, żądając od nich, by aktora usunięto z przyszłych projektów - wśród nich znaleźli się właśnie wspomnieni „Piraci z Karaibów”, a także seria „Fantastyczne zwierzęta”, w której Depp gra czarnoksiężnika Gellerta Grindelwelda. Dlatego na razie nie wiadomo, czy Depp pojawi się w kolejnej części „Piratów...”.

Piraci z Karaibów 6 - co wiemy?

Jeśli chodzi zaś o 6. odsłonę serii o piratach, to pre-produkcja ma podobno rozpocząć się już całkiem niedługo. Według portalu Geek World Wide, w projekt jest zaangażowany Joachim Rønning, który pełnił rolę reżysera ostatniej części „Piratów...”, czyli „Zemstę Salazara”. Chociaż film nie zarobił tyle, co poprzednicy, to wciąż był sukcesem komercyjnym przynosząc zyski w box-offisie rzędu prawie 800 milionów dolarów. Produkcja była jednak słabo przyjęta przez widzów i krytyków.

Według informacji GWW, Ted Elliot, Terry Rossio i Jeff Nathanson będą pełnili rolę scenarzystów, a szefem designu produkcji będzie Nigel Phelps. Wszyscy z panów pracowali już nad filmami z serii „Piraci z Karaibów”, zatem możemy się spodziewać, że nowa odsłona morskich przygód będzie trzymała poziom poprzednich produkcji - miejmy jedynie nadzieję, że twórcy zainspirują się bardziej poziomem pierwszej części, a nie piątej.

Piraci z Karaibów 6 - kiedy premiera?

Reżyser Joachim Rønning jest obecnie zajęty pracą nad „Czarownicą 2”, zatem prace nad „Piratami z Karaibów 6” mają ruszyć pełną parą dopiero w 2020 roku. Według przecieków z Disneya, planowana data premiery została ustalona na 2021 lub 2022 rok.

Kamil Kacperski
Tagi: Johnny Depp News Piraci z Karaibów