14.07.2016 13:24

Powstanie „Mortal Kombat 3”?

Miał być reboot będzie kontynuacja, tak przynajmniej wynika ze słów Christophera Lamberta, czyli filmowego Raidena.

Powstanie „Mortal Kombat 3”?
foto: materiały prasowe

Pierwsza kinowa adaptacja popularnej gry autorstwa Eda Boona i Johna Tobiasa trafiła na ekrany w 1995 roku. Później doczekała się kontynuacji w postaci „Mortal Kombat 2: Unicestwienie” z 1997 roku. Ta okazała się być finansową klapą, gdyż przy budżecie 30 milionów dolarów w Stanach Zjednoczonych zdołała zarobić tylko 36 milionów, a na całym świecie zaledwie 15,5 miliona.

Nostalgia za latami 90. w obecnych czasach jest jednak dość powszechnym zjawiskiem, o czym świadczą nowe wersje dzieł, które ukazały się pod koniec zeszłego wieku. Być może tym razem „Mortal Kombat” poradziłoby sobie lepiej w światowym box office. Być może widzowie głodni są kolejnego podejścia do prania się po twarzach zarówno przez śmiertelników, jak i istoty obdarzone nadprzyrodzonymi mocami.

Takiego zdania jest Christopher Lambert, który zapowiedział, że powstanie „Mortal Kombat 3”:

"

Twórcy mają wspaniały pomysł na trzecią część. Będzie zupełnie inna. Mielibyśmy podróżować w czasie w bardzo szczególny sposób. Wyobraźcie sobie walkę pomiędzy bohaterami w środku Londynu, aż tu nagle przebijają się przez okno i znajdują się w nowojorskiej taksówce. "

New Line Cinema ogłosiło swoje plany powrotu do serii w 2011 roku. Zaledwie w 2015 roku studio poinformowało, że producentem dzieła miałby być James Wan, zaś scenariusz mieli dostarczyć Oren Uziel („22 Jump Street”) i Dave Callaham („Godzilla”).

We wspomnianym „Mortal Kombat 2: Unicestwienie” nie wystąpił Christopher Lambert, a rolę Raidena przejął James Remar. To dlatego, że aktor uznał scenariusz dzieła za zbyt mało pociągający. Cóż, nie pomylił się w swojej ocenie:

"

Mortal Kombat to gra na automaty, w której chodzi się o bicie. Przez to, że trzeba było dorobić do tego historię zamiast skupić się na bitwach, twórcy 2. części ponieśli klęskę. "

Fani gier komputerowych przeniesionych w świat X Muzy z pewnością ucieszy fakt, że powstaje nowa wersja filmowego „Tomb Raidera” oraz „Assassin’s Creed”. Z kolei Battlefield stanie się serialem telewizyjnym. Okaże się kiedy morze adaptacji gier poszerzy się o kolejne tytuły.

Myślicie, że „Mortal Kombat 3” ma szanse powodzenia?

Robert Skowronski
Tagi: News Mortal Kombat