02.10.2018 11:52

Powstanie adaptacja komiksu „Ice Cream Man”. O czym będzie serial?

Studio Universal zapowiedziało, że powstanie telewizyjna adaptacja kolejnego komiksu. Tym razem na warsztat wzięto antologię „Ice Cream Man”, ukazującą się nakładem Image Comics. 

Powstanie adaptacja komiksu „Ice Cream Man”. O czym będzie serial?
foto: Ice Cream #1

Moda na filmy superbohaterskie spowodowała, że producenci przychylniejszym okiem patrzą nieco dalej - na inne komiksowe historie, nie koniecznie o herosach w rajtuzach. Poza tym sukces serialu „The Walking Dead” wskazuje na to, że widzowie są chętni, by oglądać kolejne adaptacje komiksów. Z tego powodu studio Universal postanowiło sięgnąć po kolejny tytuł z wydawnictwa Image Comics. Chodzi o antologię „Ice Cream Man”, stworzoną przez W. Maxwella Prince'a i Martina Morazzo.

„Ice Cream Man” - o czym jest komiks?

Jak podaje serwis Deadline, Universal Cable Productions chce wyprodukować telewizyjną adaptację dość świeżego komiksu. Pierwszy numer „Ice Cream Mana” wyszedł w styczniu 2018 roku. Za scenariusz odpowiada Prince, natomiast rysunkami zajął się Morazzo. Tytuł przypomina swoją formą opowieści z pogranicza horroru i science fiction znanych z takich seriali jak „Strefa mroku”. W każdym zeszycie czytelnik poznaje inną mroczną historię. Jedynym punktem wspólnym opowieści jest tytułowa postać - złowieszczy lodziarz, który jeździ po amerykańskich przedmieściach, sprzedając dzieciom lody. 

Ice Cream Man #1

W przedsięwzięcie są zaangażowani Max i Adam Reid znani z serialu „Sneaky Pete”, którzy zajmą się scenariuszem pilotażowego odcinka. Zostaną również producentami wykonawczymi u boku Chrisa Bendera, Jake'a Weinera i Jake'a Wagnera. 

„Ice Cream Man” - kiedy premiera?

Przedsięwzięcie jest na razie na dość wczesnym etapie przygotowań. Finalnie „Ice Cream Man” ma trafić na jeden z kanałów telewizyjnych bądź na serwisy streamingowe. Nie zdradzono dalszych szczegółów produkcji. Obecnie Image Comics wydało siedem numerów „Ice Cream Mana”. Kolejny zeszyt będzie można kupić w okolicach Halloween 2018. To nie jedyna adaptacja komiksów od Image. Oprócz „The Walking Dead” sporą popularnością cieszy się serial stacji Hulu pod tytułem „Happy!”, oparty na historii stworzonej przez Granta Morrisona i Daricka Robertsona. W produkcji jest również serial Amazona na podstawie „Invincible” Roberta Kirkmana. Obecnie powstaje również nowa wersja filmowego „Spawna”, którą zajmie się Todd McFarlane. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Komiks Image Comics