23.02.2018 10:59

Powstanie film biograficzny o meksykańskim woźnym, który wymyślił nowy smak Cheetosów

Film „Flamin’ Hot” opowie o historii Richarda Montaneza, woźnego pracującego w firmie Frito-Lay, który swoim domowym przepisem zmienił świat chrupiących przekąsek.

Cheetos Flamin' Hot
foto: kadr z wideo

Smutnym faktem jest niewątpliwie to, że w filmie nie wystąpi Chester Cheetah, czyli maskotka Cheetosów. Nie mniej jednak, produkcja zostanie zrealizowana przez studio FOX Searchlight i opowie niezwykłą historię Richarda Montaneza, który w 1976 roku pracował w firmie Frito-Lay jako woźny i pewnego dnia postanowił poeksperymentować ze smakiem przekąsek produkowanych przez korporację.

Jak postanowił, to tak też zrobił. Montanez wyniósł z kalifornijskiej fabryki kilka niegotowych porcji przekąsek i w zaciszu własnej kuchni rozpoczął kreowanie nowego, przełomowego smaku Cheetosów. Jak wspomina w wywiadzie udzielonym stacji Fox News w 2012 roku:

"

Widziałem jak pan kukurydziarz dodaje masła, sera i chilli do kukurydzy. Pomyślałem sobie, dlaczego nie dodać ich do Cheetosa? "

Spełnianie amerykańskiego snu

Richard Montanez wywiad Fox News

Rodzina Monteneza była zachwycona jego domowymi recepturami Cheetosów. Widząc to, mężczyzna postanowił pokazać swój wynalazek szefostwu Frito-Lay. Udało mu się umówić na spotkanie z prezesem firmy i przez dwa tygodnie poprzedzające ów meeting, Montanez skrupulatnie przygotowywał swój pitch. Udało mu się nawet stworzyć prototyp opakowania, w których chrupki miały być sprzedawane.

Jak się okazało, rada nadzorcza została oczarowana Cheetosami przygotowanymi przez meksykańskiego woźnego i postanowiła dodać Flamin' Hot do ich repertuaru. Reszta, jak to się mawia, jest historią. Film zatytułowany jest dokładnie tak samo jak nazwa smaku chrupków. Scenarzystą produkcji został Lewis Colick, natomiast producentem został DeVon Franklin we współpracy z Fox Searchlight.

Niestety nie znamy jeszcze daty premiery produkcji o historii Richarda Montaneza.

Kamil Kacperski
Tagi: News