25.07.2018 16:40

Powstanie film inspirowany teledyskiem do „Last Christmas” zespołu Wham!

Najsłynniejszy popowy świąteczny kawałek świata i teledysk do niego stały się bazą do stworzenia filmu fabularnego. Niebawem klip do „Last Christmas” grupy Wham! zostanie przełożony na język kina. 

Last Christmas
foto: materiały pormocyjne

„Last Christmas, I gave you my heart, but the very next day you gave it away” - te słowa zna chyba każdy i prawdopodobnie to one będą przyświecać twórcom filmu opartego na śpiewanego przed laty przez George'a Michaela i Andrew Ridgeleya hitu bożonarodzeniowego. Wham! podbił listy przebojów w roku 1984 piosenką „Last Christmas”, a wierni fani nie mogli oderwać oczu od magicznego klipu, który zilustrował utwór. Już niebawem kawałek ponownie podbije serca odbiorców. Tym razem kinomanów. 

„Last Christmas” jako film

Jak donosi portal Vogue, trwają prace nad filmem inspirowanym teledyskiem do „Last Christmas”. Scenarzystami świątecznej historii zostali Bryony Kimmings i Emma Thompson. Szczegóły nie są na razie znane, ale Kimmings zasugerował, że produkcja będzie nawiązywać do aktywizmu na rzecz ruchów LGBT, które wspierał George Michael. Co ciekawe gwiazdor zgodził się na stworzenie filmu na podstawie hitu Wham! jeszcze w roku 2016. Muzyk zmarł 25 grudnia 2016 roku z powodu kardiomiopatii rozstrzeniowej z zapaleniem mięśnia sercowego i stłuszczenia wątroby.

Prawdopodobnie cała historia będzie pogodną komedią romantyczną ze społecznym przesłaniem w tle. Nie wiadomo kiedy produkcja oparta na „Last Christmas” trafi do kin ani kto będzie jej reżyserem. Biorąc pod uwagę inspirację i tematykę filmu, nie wykluczone, że w kinach zobaczymy go na święta Bożego Narodzenia 2020. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News George Michael