05.07.2017 15:04

Powstanie film o życiu Zenona Martyniuka i grupie Akcent

Historia twórczości jednego z najpopularniejszych polskich twórców disco polo zostanie przeniesiona na duży ekran. Czego można się spodziewać po produkcji?

Powstanie film o życiu Zenona Martyniuka i grupie Akcent
foto: CC 3.0/kadr z wideo

Według „Super Expressu” plany dotyczące powstania filmu o liderze zespołu Akcent wkraczają w poważną fazę. Obrazem miałaby się zająć Katarzyna Jugowska, reżyser i aktorka, prywatnie córka aktorki Grażyny Szapołowskiej i Andrzeja Jungowskiego. Na swoim koncie ma kilka drugoplanowych ról w serialach, zaś w 2011 roku stworzyła scenariusz i wyreżyserowała dramat krótkometrażowy „Popatrz na mnie”, w którym zagrali m.in. Maciej Stuhr, Izabela Kuba, Ewa Szykulska oraz Marika Tomczyk.

W wywiadzie Jungowska zdradziła, że do stworzenia filmu zainspirowała ją książkowa biografia artysty „Życie to są chwile”, która miała swoją premierę 5 lipca 2017. Reżyser dodała także, że od lat śledzi karierę Martyniuka i jest pełna podziwu dla niego. Sam muzyk skomentował doniesienia i podkreślił, że czuje się niezwykle wyróżniony. 

Zenon Martyniuk urodził się w 1969 roku i zaistniał na muzycznej scenie w 1989 roku, kiedy wraz z Mariuszem Anikiejem założył zespół Akcent. Grupa znana jest z takich utworów, jak „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los”, „Dziewczyna z klubu disco” oraz wydanego w 2014 roku singla „Przez Twe oczy zielone”, który doczekał się ponad 100 mln wyświetleń na YouTubie. 

Na razie nie została jeszcze ujawniona obsada produkcji ani data premiery.

Justyna Kierzkowska
Tagi: News