08.08.2019 10:24

Powstanie kolejna "Planeta małp". Disney zamierza kontynuować serię

Według najnowszych informacji Disney zamierza powołać do życia kolejny film z serii "Planeta małp". Nie będzie to jednak nowy reboot tylko ciąg dalszy sagi.

kadr z filmu Ewolucja planety małp
foto: kadr z filmu Ewolucja planety małp

"Planeta małp" do samego początku należała prawnie do 20th Century Fox. Jednak po domknięciu umowy z Disneyem, seria dołączyła do tytułów wydawanych pod szyldem wytwórni z uszami Myszki Miki. Przyszłość wielu filmowych marek nie jest jeszcze do końca jasna, ale fani historii o małpach przejmujących kontrolę nad Ziemią mogą odetchnąć z ulgą.

"Planeta małp" - Disney wznowi serię

Portal Variety potwierdził sugestie, które pojawiły się podczas San Diego Comic Con 2019, mówiące o kontynuowaniu "Planety małp" po połączeniu Fox z Disneyem. Los sagi nie był jednak pewny po tym, jak inwestorzy z Disneya wzięli pod lupę opłacalność poprzednich produkcji studia, które okazały się klapami. Najlepszym przykładem jest oczywiście największa porażka ostatnich miesięcy - "Dark Phoenix".

X-Men: Dark Phoenix
X-Men: Dark Phoenix
Przeczytaj także "Dark Phoenix" przyniesie katastrofalne straty pieniężne. Produkcja pierwotnie miała być dwoma filmami

Przy życiu utrzymały się nieliczne tytuły. Oprócz "Avatara", "Obcego" i "Deadpoola" oszczędzono również "Planetę małp". Według najnowszych doniesień przyszłość serii powinna zadowolić jej fanów. Disney nie zamierza tworzyć bowiem kolejnego rebootu czy remake'u, tylko stworzyć ciąg dalszy opowieści rozpoczętej w 2011 roku filmem "Geneza planety małp".

Film w reżyserii Ruperta Wyatta był rebootem klasycznej pięcioczęściowej filmowej serii, która zadebiutowała w 1968 roku i opowiadała o świecie, w którym nadzwyczaj rozwinięte małpy całkowicie zdominowały planetę. Nowe filmy pokazywały, jak doszło do buntu naczelnych. W 2017 roku do kin weszła "Wojna o planetę małp" w reżyserii Matta Reevesa z Andym Serkisem w roli Caesara. Produkcja okazała się kasowym sukcesem, jednak do tej pory nie zapowiedziano kontynuacji.

Venom
Venom
Przeczytaj także "Venom 2" - Andy Serkis oficjalnie reżyserem filmu. Twórca zdradził szczegóły fabuły

"Planeta małp 4" - kiedy premiera?

Nowa trylogia "Planety małp" zarobiła łącznie 1,68 miliarda dolarów. Chociaż "Wojna o planetę małp" została stworzona w taki sposób, że można uznać ją za zakończenie serii, potencjalny sequel zawsze jest możliwy. Tym bardziej że Disney nie kupił 20th Century Fox bez powodu. Prawdopodobnie w ciągu kolejnych miesiącach usłyszymy oficjalne potwierdzenie, że niebawem ruszą zdjęcia do czwartej części "Planety małp".

Zobacz też: Ryan Reynolds śmieszkuje i zapowiada Deadpoola w 5. fazie MCU

Tagi: News Planeta małp Disney