08.12.2016 13:59

Powstanie muzułmańska odpowiedź na Świnkę Peppę

Inicjatywa wyszła od australijskich przywódców islamskich. Jaka jest ich alternatywa dla Świnki Peppy?

Powstanie muzułmańska odpowiedź na Świnkę Peppę
foto: kadr z serialu + Dzik Pejnta

Nie, problemem wcale nie jest gatunek do jakiego przynależy animowana postać. Chodzi o to, aby powstała bajka promowała i uczyła dzieci islamskich wartości. Australian National Imams Council (ANIC) chce stworzyć dla najmłodszych wywodzącą się z innych kręgów kulturowych odpowiedź na popularną Peppę.

Shady Alsuleinman z ANIC wsparł One4Kids, mieszczącą się w Sydney firmę produkującą programy dla dzieci, która zbiera fundusze na animację mająca być alternatywą dla brytyjskiej kreskówki o śwince. Całość figuruje pod tytułem „Barakah Hills” i opowiadać ma historię rodziny Abdullahów, która mieszka w miasteczku Barakah Hills, gdzie żyją głównie Muzułmanie. W oficjalnym oświadczeniu dotyczącym projektu można przeczytać, że:

"

Jak wiadomo Muzułmanie mają znacznie większą średnią przyrostu naturalnego. Dzieci przez coraz większa ilość czasu oglądają programy na różnego rodzaju przenośnych urządzeniach, komputerach i telewizorach. Dzieci dowiedzą się wszystkiego - od tego jak mieć dobre maniery, po to jak angażować się inicjatywy społeczne. Z Waszą pomocą One4Kids ma nadzieję, że uda się ukończyć ten projekt. "

Dyrektor One4Kids, Subhi Alshaik, opowiedział o idei przyświecającej powstającej animacji:

"

W telewizji jest dużo śmieci, które nie uczą dzieci tego, co powinny wiedzieć. „Świnka Peppa” to świetny program, ale niektóre motywy w nim zawarte nie są odpowiednie dla najmłodszych i pokazują jak być snobem. "

Co o animacji powiedział Shady Alsuleinman z ANIC?

"

Nasze dzieci to nasza przyszłość. Oglądają one dziś mnóstwo kreskówek. Naszym obowiązkiem nie jest zakazanie im tego, ale danie im alternatywy. I mamy taką od naszych braci z One4Kids, którzy chcą im dać coś, z czego będą mogły się uczyć, zamiast zbierać negatywne emocje. Chcemy wesprzeć inicjatywę, która promuje islamskie wartości i religię. Niech nasze dzieci czerpią z tego przyjemność, ale i pożytek. "

Jego pełnej wypowiedzi możecie posłuchać poniżej:

Według informacji australijskiego rządu 2,2% mieszkańców kraju jest wyznania muzułmańskiego. Natomiast 61,1% to chrześcijanie. 65 tysięcy Australijczyków wyznaje religię Jedi.

Wśród innych postulatów Muzułmanów swego czasu znalazł się ten, aby Leonardo DiCaprio nie wcielał się na ekranie w Jalaluddina Rumiego - islamskiego teologa.

Robert Skowronski
Tagi: News