21.08.2019 14:30

Powstanie reboot "Krzyku"? Filmowiec z Blumhouse Productions skomentował spekulacje

Fani horroru "Krzyk" od dawna plotkują, że Blumhouse Productions zajmie się rebootem serii. Scenarzysta Ryan Turek postanowił odnieść się do tych doniesień.

kadr z filmu Krzyk
foto: kadr z filmu Krzyk

Studio Blumhouse zasłynęło produkcją wielu horrorów, między innymi "Paranormal Activity", "Naznaczony", "Ouija: Narodziny zła", "Uciekaj!", czy reboot klasyki slasherów - "Halloween". Niebawem powstanie kontynuacja klasycznego filmu kina grozy pod tytułem "Candyman". Z tego powodu od kilku miesięcy plotkowano, że studio Jasona Bluma stworzy kolejną nową wersję słynnego horroru - "Krzyku". Spekulacje skomentował scenarzysta Ryan Turek.

"Krzyk" - czy powstanie reboot Blumhouse Productions?

O potencjalnym reboocie historii o zamaskowanym nożowniku, którą w oryginale zapoczątkował Wes Craven, napisał portal We Got This Covered. Artykuł trafił na Twittera serwisu. Turek postanowił udostępnić tekst, okraszając go krótkim komentarzem. Filmowiec zwięźle zaprzeczył pogłoskom.

"

Ha, chciałbym. "

Krótkie zdanie scenarzysty sugeruje, że w planach Blumhouse nie ma nowej odsłony "Krzyku". Komentarz nie wyklucza jednak, że reboot serii powstanie w przyszłości. Na razie studio skupia się na dwóch kolejnych częściach "Halloween", które niebawem mają zadebiutować w kinach na całym świecie. Bezpośredni sequel filmu Johna Carpentera z 2018 roku okazał się sukcesem kasowym i z tego powodu Blum postanowił poświęcić serii dużo uwagi. 

"Krzyk" zadebiutował w 1996 roku. W rolach głównych wystąpiła Neve Campbell, która wcieliła się w Sidney Prescott - nastolatkę wybrana przez tajemniczego zamaskowanego seryjnego mordercę na kolejną ofiarę. W pozostałych rolach wystąpili Courteney Cox-Arquette, Jamie Kennedy, David Arquette, Skeet Ulrich, Matthew Lillard, Liev Schreiber oraz Rose McGowan.

Film z miejsca stał się hitem. Nie chodzi jedynie o obsadę, zaskakujące zwroty akcji i ciągłe trzymanie w napięciu. Craven postanowił puścić oko w kierunku fanów slasherów i w "Krzyku" pojawia się wiele metażartów, skierowanych do miłośników tego podgatunku horroru. Popularność filmu spowodowała, że w ciągu kolejnych lat powstały trzy kolejne części serii. W 2015 roku w ramówce stancji MTV pojawił się serial bazujący na serii Cravena, który doczekał się na razie trzech sezonów. Nie cieszył się jednak uznaniem fanów. 

Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Foto: Kadr z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów 4: Władca snów"
Przeczytaj także Top25: Kultowe horrory, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

Czy w przyszłości zobaczymy jeszcze Ghostface'a biegającego z nożem za nastolatkami? Na razie miłośnicy slasherów muszą zadowolić się kolejnymi przygodami Michaela Myersa.

Zobacz też: Michael Myers powróci w 2. części nowego "Halloween". Wybrano scenarzystę kontynuacji

Tagi: News Horror Krzyk