11.05.2017 15:36

Powstanie serial animowany o Deadpoolu. Tylko dla dorosłych

Donald Glover - przyszły Lando Calrissian w filmie o Hanie Solo - przygotuje serial animowany dla dorosłych o Deadpoolu dla kanału FXX. 

Powstanie serial animowany o Deadpoolu. Tylko dla dorosłych
Foto: kadr z video

Kanał FXX zamówił od Marvela serial animowany o Deadpoolu. Produkcja ma trafić na małe ekrany w 2018 roku. Scenarzystami i producentami animowanych przygód Wade’a Wilsona będą bracia Donald i Stephen Glover. Pierwszy sezon ma się składać z dziesięciu odcinków. Twórcy nie zamierzają na szczęście wygładzić postaci i serial będzie przeznaczony dla dorosłych widzów.

Donald Glover znany jest przede wszystkim jako twórca, producent wykonawczy oraz główna gwiazda świetnie przyjętego serialu „Atlanta”. Będziemy go również widzieć w spin-offie „Gwiezdnych wojen”, gdzie zagra postać młodego Lando Carlissiana w filmie o Hanie Solo.

Serial o Najemniku zostanie wyprodukowany przez Marvel Television wraz z FX Productions i ABC Signature Studios. Jest to druga kolaboracja kanału FX z Marvelem. Pierwszą był „Legion”. Jednym z producentów będzie Jeph Loeb, który w taki sposób mówił o nadchodzącym projekcie:

"

Czy coś może dać nam więcej frajdy? Deadpool, Donald i FX – perfekcyjne połączenie dla Najemnika z niewyparzoną gębą. Jesteśmy podekscytowani współpracą z FX, którą rozpoczęliśmy z „Legionem”, a teraz będziemy kontynuować z tą przełomową animacją dla dorosłych. "

Jeszcze nie wiadomo, kto użyczy głosu Deadpoolowi, ale po roli Ryana Reynoldsa można z pewnością stwierdzić, że nie będzie to łatwe zadanie. 

Będziecie czekać na animowanego Deadpoola?

Kamil Dachnij
Tagi: Deadpool