09.11.2017 14:03

Poznajcie historię Aquamana w nowym zwiastunie „Ligi Sprawiedliwości”

Król Atlantydy od ponad połowy wieku sprawuje piecze nad oceanami i morzami. Teraz przyszedł w końcu czas na jego debiut na srebrnym ekranie, razem z Batmanem, Wonder Woman i resztą superbohaterskiej drużyny z uniwersum DC.

Poznajcie historię Aquamana w nowym zwiastunie „Ligi Sprawiedliwości”
foto: kadr z wideo

Artur Curry, bo tak naprawdę na nazwisko ma Aquaman, jest synem Thomasa Curry’ego i Atlanny. Ojciec Arthura był latarnikiem, natomiast jego matka była wygnaną królową podwodnego królestwa Atlantydy. Przez swoje nietypowe pochodzenie, bohater nigdy nie został w pełni zaakceptowany przez żaden ze światów. Dla ludzi z powierzchni był dziwakiem, natomiast dla mieszkańców Atlantydy był bękartem niegodnym tronu.

Jednak to, że pochodził z królewskiej rodziny zapewniło mu nadludzkie moce – posiada super siłę, umiejętność oddychania pod wodą, a także jest w stanie wytrzymać ciśnienie panujące na dnie oceanu, co powoduje że na lądzie jest bardzo odporny na wszelkie obrażenia:

Pełen zakres jego mocy jest więc ogromny, dlatego zdanie Bruce’a Wayne’a: „słyszałem, że potrafisz gadać z rybami” trochę umniejsza potędze Króla Siedmiu Mórz. Sam aktor wcielający się w Aquamana, Jason Momoa opowiedział, że Arthur Curry, którego zobaczymy w „Lidze Sprawiedliwości”, nie jest jeszcze świadom swojej całej mocy i odpowiedzialności jaka na nim ciąży:

"

Poznajemy go jako samotnika. Są ludzie których uratował, których mógł uratować, ale zdarzało się też tak, że komuś nie mógł pomóc. Jego ludzka strona odczuwała wtedy depresję, którą powodowało to, że nie potrafił kogoś uratować. Nie wiedząc co zrobić ze swoimi mocami, popadł w alkoholizm. Zaczął topić negatywne emocje. Nie potrafił się ich inaczej pozbyć. "

Z opisu aktora wynika, że postać w którą się wciela może być jednym z barwniejszych elementów nadchodzącego filmu z uniwersum DC. Wiemy też, że Momoa jest bardzo związany z podwodnym superbohaterem i granie w tej produkcji wiele dla niego znaczy. Aktor niedawno skończył również nagrania filmu „Aquaman” w reżyserii Jamesa Wana. Obiecał, że wystąpią w nim wojownicy ujeżdżający rekiny, co brzmi bardzo zachęcająco.

„Liga Sprawiedliwości” pojawi się w kinach 17 listopada 2017 roku. W filmie występują Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Ray Fisher (Cyborg), Ezra Miller (Flash), Henry Cavill (Superman), a także oczywiście Jason Momoa.

Kamil Kacperski
Tagi: #Liga Sprawiedliwości #News