08.05.2019 12:16

Poznaliśmy daty premier filmów Marvel Studios z Fazy 4. Jakich herosów zobaczymy?

Disney podzielił się swoimi oficjalnymi planami wydawniczymi na najbliższe kilka lat. Wśród zapowiedzianych produkcji pojawiły się 3 części "Gwiezdnych wojen", a także kolejne produkcje osadzone w Marvel Cinematic Universe.

Marvel
foto: materiały prasowe

Już 5 lipca 2019 roku do kin trafi film "Spider-Man: Far From Home", który oficjalnie zakończy 3. Fazę Marvel Cinematic Universe. Niedawno w sieci pojawił się 2. zwiastun produkcji, który zapowiedział fanom obecność Multiverse w filmowym uniwersum Marvela. Oznacza to, że kontynuacja przygód Pajączka przyniesie spore zmiany w tym, jak będzie wyglądała przyszłość serii filmów o superherosach z Domu M.

Znamy daty premier nowych filmów MCU

Disney podzielił się również datami premier kolejnych produkcji - tym razem już z 4. Fazy. I chociaż nie podał tytułów produkcji, to możemy się domyślić, kiedy poszczególne filmy zadebiutują. Po "Spider-Manie: Far From Home" fani będą musieli czekać prawie rok na nowe dzieło z MCU - ukaże się ono 1 maja 2020 roku. Najprawdopodobniej będzie to film o Czarnej Wdowie, w którym oprócz Scarlett Johansson wystąpi też David Harbour. Kolejną produkcję zobaczymy w kinach 6 listopada 2020 roku i będą to prawdopodobnie "The Eternals" z Angeliną Jolie i Richardem Maddenem w rolach głównych. 

W 2021 roku zobaczymy 3 produkcje z MCU - 12 lutego roku pojawi się "Doktor Strange 2" lub "Black Panther 2". Te same filmy mają również szansę na premierę 7 maja. Natomiast już 5 listopada do kin może trafić film "Shang-Chi". Rok 2022 również przyniesie 3 filmy - 18 lutego może się pojawić niepotwierdzona, ale bardzo prawdopodobna 2. część "Kapitan Marvel", 6 maja 2022 roku możemy zobaczyć "Strażników Galaktyki 3", natomiast rok Marvel Studios zostanie zamknięty 29 lipca. Wówczas możemy zobaczyć niezapowiedzianą dotąd 3. część "Spider-Mana" lub kompletnie nowy projekt.

Pamiętajmy, że są to jedynie czyste spekulacje oparte o wiedzę na temat produkcji, które wiemy, iż powstają. Bardzo prawdopodobne, że plany Marvel Studios i Disneya ulegną zmianie - w końcu niedawno Disney oficjalnie stał się posiadaczem marki filmowej 21st Century Fox, dzięki czemu przejął też prawa do Fantastycznej Czwórki i X-Men. Możliwe więc, że w 2022 roku zobaczymy nową wersję jednej z tych drużyn.

Kiedy nowe filmy MCU?

Do tej pory dorobek artystyczny Marvel Cinematic Universe zamyka film "Avengers: Endgame", który trafił do kin 25 kwietnia 2019 roku. Kolejną produkcją z tego cyklu jest wspomniany "Spider-Man: Far From Home". Dzieło o Peterze Parkerze zadebiutuje 5 lipca 2019 roku. 

Tagi: News Disney Marvel