26.03.2018 11:45

Poznaliśmy nowe szczegóły fabuły filmu „Solo: A Star Wars Story”

Wśród nowych informacji znajdziemy m.in.: nazwy nowych planet, imię i nazwisko głównego przeciwnika Hana Solo, a także szczegóły życiorysu Qi'Ry, czyli postaci, w którą wciela się Emilia Clarke.

Alden Ehrenreich jako młody Han Solo
foto: materiały prasowe

Mimo, że do premiery „Solo: A Star Wars Story” zostały już niecałe 2 miesiące, to nadal o fabule filmu wiemy niewiele. Z pomocą przychodzą nam jednak różne gadżety i zabawki, promujące nadchodzącą produkcję ze świata Gwiezdnych Wojen. Jednym z nich, jest książka dla dzieci zatytułowana „Train Heist” („napad na pociąg” w wolnym tłumaczeniu na język polski).

Produkt znaleziony został na Amazonie i opisuje napad, w który zaangażowani są Han Solo i Chewbacca. Pociąg nosi nazwę Conveyex, a opis książki dostarcza nam ponadto informacje na temat śnieżnej planety, na której dzieje się akcja:

"

Han Solo i Wookie Chewbacca muszą współpracować podczas napadu na pociąg na planecie Vandor. "

Co się będzie działo w „Solo: A Star Wars Story”

Planeta Vandor-3 pojawiła się już w poprzednim kanonie Gwiezdnych Wojen, zwanych teraz Legends. Przygody na niej przeżywali Qui-Gon Jinn i Obi-Wan Kenobi, jeszcze w czasach przed „Mrocznym Widmem”. Potem służyła ona jako baza treningowa dla Armii Klonów, które uczestniczyły w Wojnach Klonów.

Postać z filmu Solo: A Star Wars Story

Oprócz tego, poznaliśmy także imię i nazwisko „głównego złego” filmu o Hanie Solo. Antagonista zwie się Enfys Nest i jest szefem gangu motocyklowego Cloud Riders. Okazuje się również, że grana przez Emilię Clarke Qi'Ra, również może mieć coś wspólnego z gangiem zamaskowanego wojownika.

Kogo gra Emilia Clarke w „Solo: A Star Wars Story”?

Nowe figurki przedstawiające młodszą wersję postaci Clarke sugerują, że Qi'Ra już od dziecka była zaangażowana w życie ponad prawem:

"

Już jako osiemnastolatka, młoda Qi'Ra zaangażowana jest w życie zbrodni, pracując dla gangu na Corelli. "

Właśnie tę wersję postaci widzimy jako towarzyszkę Hana podczas pościgu po przemysłowej części planety. Można zatem przypuszczać, że film rozpocznie się na wspomnianej Corelli, a dopiero potem nastąpi skok w przyszłość, w której Han pozna Lando, Chewiego i postać Woody'ego Harrelsona. 

Premiera „Solo: A Star Wars Story”

Być może więcej informacji pojawi się przy okazji premiery 2. zwiastuna produkcji, o ile takowy w ogóle powstanie. Wszystkiego dowiemy się jednak już 25 maja 2018 roku, bo właśnie wtedy „Solo: A Star Wars Story” trafi do kin.

Kamil Kacperski
Tagi: News Solo: A Star Wars Story