07.01.2019 11:02

Premiera horroru "Escape Room" została przesunięta z powodu tragedii w Koszalinie

Horror "Escape Room" opowiada o zabójczej pułapce ukrytej pod pozorem dobrej zabawy. Z powodu pożaru w escape roomie w Koszalinie, premiera filmu została przesunięta.

Escape Room
foto: materiały promocyjne

W piątek 4 stycznia 2019 roku w jednym z koszalińskich escape roomów doszło do tragedii. Pięć 15-latek, które obchodziły urodziny jednej z ofiar, zmarło w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Nastolatki udały się do escape roomu, gdzie wybuchł pożar, którego przyczyną była nieszczelna instalacja gazowa. Szósta ofiara - 25-letni mężczyzna, trafił do szpitala z poważnymi poparzeniami. Po tragedii minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński zapowiedział kontrole polskich escape roomów.

To straszne wydarzenie spowodowało, że popularna w ciągu ostatnich kilku lat rozrywka wielu Polaków, przestała cieszyć się zaufaniem. Nazwa miejsca, w którym zwykli ludzie mogą poczuć się jak bohaterowie filmów, rozwiązujący skomplikowane zagadki na czas, jest kojarzona tak negatywnie, że horror "Escape Room" nie trafi w najbliższym czasie do polskich kin.

"Escape Room" - dystrybucja w Polsce została wstrzymana

Film w reżyserii Adama Robitela opiera się na przerażającym pomyśle. Twórcy filmu postanowili sprawdzić, co by się stało, gdyby zwyczajny escape room okazał się pułapką szaleńca, a zwykła zabawa przerodziłaby się w prawdziwy koszmar. Horror przypomina więc trochę słynną serię "Piła", w której główni bohaterowie byli umieszczani przez żadnego sprawiedliwości Jigsawa w morderczych pułapkach. W debiutującym filmie sześć ofiar zgłasza się do przybytku rozrywki, by poczuć dreszczyk emocji. Szybko jednak okazuje się, że bohaterowie tracą kontrolę nad tym, co dzieje się w tytułowym escape roomie.

W związku z koszalińską tragedią polski dystrybutor filmu postanowił przełożyć premierę "Escape roomu". Poinformowała o tym Kinga Zych - przedstawicielka United International Pictures w Polsce.

"

Uprzejmie informujemy, że dystrybucja filmu „Escape Room” została wstrzymana. "

Wszyscy, którzy zacierali ręce na nowy horror, będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

"Escape room" - kiedy premiera?

Światowa premiera horroru z Deborah Ann Woll, Taylor Russell, Loganem Millerem, Tylerem Labinem i Adamem Robitelem w rolach głównych odbyła się 3 stycznia 2019 roku. W Polsce film miał zadebiutować w kinach 11 stycznia. Pożar escape roomu w Koszalinie sprawił, że na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy film "Escape room". Prawdopodobnie będziemy musieli poczekać kilka tygodni.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Piła Horror