29.05.2017 12:53

Producenci „Ludzkiej stonogi” rozpowszechnią nowy film Larsa Von Triera

Ciężko o lepsze połączenie. Ludzie odpowiedzialni za dystrybucję jednych z najbardziej kontrowersyjnych filmów ostatnich lat, to samo zrobią z nowym dziełem osławionego duńskiego reżysera. 

Producenci „Ludzkiej stonogi” rozpowszechnią nowy film Larsa Von Triera
foto: Camilla Morandi/REX/EAST NEWS/foto z filmu

IFC Films nabyło prawa do dystrybucji nadchodzącego filmu Larsa Von Triera, „The House That Jack Built”, w którym wystąpią Matt Dillon, Uma Thurman, Bruno Ganz oraz Riley Keough. Nie jest to pierwszy raz, gdy wytwórnia filmowa zajmie się filmem kontrowersyjnego Duńczyka. W 2009 roku rozpowszechniali bardzo głośnego i przez wielu krytykowanego za przesadność „Antychrysta” z Willem Dafoe oraz Charlotte Gainsbourg. To jednak niejedyny rodzynek na ich koncie – mają także udział w dystrybuowaniu 2 i 3 części „Ludzkiej stonogi”, filmów stanowiących przykład obrzydliwej strony horroru.

Pierwotnie nowy film Triera miał być serialem telewizyjnym, ale reżyser się rozmyślił. Jego akcja ma się dziać w Waszyngtonie w latach 70. ubiegłego wieku, gdzie będziemy śledzić wysoce inteligentnego i społecznie dysfunkcjonalnego Jacka (Matt Dillon), który jest seryjnym mordercą. Poglądy antagonisty mają być dość osobliwe, bowiem każde morderstwo w jego mniemaniu to niezwykłe dzieło sztuki. Bruno Ganz zagra Verge’a, tajemniczą postać odpowiedzialną za konwersacje z mordercą odnośnie jego akcji. Co ciekawe, aktor wcielił się wcześniej w rolę Adolfa Hitlera w filmie „Upadek” z 2004 roku (przy okazji jeden z największych bohaterów niezliczonej ilości parodii na YouTubie), co wpisuje się w osławioną wypowiedź Larsa Von Triera z Cannes z 2011 roku, gdzie wyraził sympatię dla nazistowskiego zbrodniarza.

Nie wiemy kogo zagra Uma Thurman, tak uwielbiana z filmów Quentina Tarantino jak „Pulp Fiction” i 2. części „Kill Billa”. To samo można powiedzieć o roli Riley Keough, która zrobiła ostatnio dobre wrażenie występując w filmie „American Honey” Andrei Arnold. Autorem scenariusza jest Trier, zatem możliwe, że doczekamy się kolejnych kontrowersji. Jego dwa ostatnie filmy, czyli obie części głośnej „Nimfomanki”, swoją premierę miały w 2013 roku, więc trochę czasu już minęło. Zaplanowana data premiery „The House That Jack Built” to 2018 rok. 

Kamil Dachnij
Tagi: Lars von Trier