26.05.2017 12:45

Producent „Stranger Things” zapowiada większe zło od Demogorgona w 2. sezonie

Shawn Levy, producent oraz reżyser wielkiego hitu Netflixa, „Stranger Things”, wyjawił ostatnio kilka informacji odnośnego gorąco oczekiwanego 2. sezonu serialu. 

Producent „Stranger Things” zapowiada większe zło od Demogorgona w 2. sezonie
foto: kadr z filmu

Premiera drugiego sezonu „Stranger Things” dopiero na Hallowen 2017 roku, ale stopniowo dowiadujemy się coraz więcej o tym, jak będzie się prezentować hit Netflixa w nowej odsłonie. Pisaliśmy już, że kontynuacja będzie miała więcej wspólnego z horrorem. Dodatkowym potwierdzeniem okazały się słowa Shawna Levy’ego, producenta oraz reżysera dwóch odcinków 1. sezonu „Stranger Things”. W niedawnym Q&A, Levy powiedział:

"

Willa Byersa czeka wiele wyzwań i zagrożeń w drugim sezonie. Sądzę, że przy nowych siłach zła, Demogorgon wypada uroczo.  "

Ci, co oglądali pierwszy sezon wiedzą, że wspomniany Demogorgon nie należał do najspokojniejszych antagonistów. Zatem możemy się spodziewać, że serial stworzony przez braci Duffer faktycznie skręci w mroczniejsze rejony. Levy zdradził także, że nowy sezon był bardziej otwartym projektem, bowiem zaproszono jeszcze dwóch nowych reżyserów:

"

Poprzedniego roku byliśmy bardzo protekcyjni. Na moim pierwszym spotkaniu z Netflixem spytano mnie jakich reżyserów zamierzamy ściągnąć do serialu, a ja odpowiedziałem, że poza mną i braćmi nie będzie nikogo innego. Z tego powodu uważam, że pierwszy sezon jest bardzo spójny. Jednak w tym roku zaprosiliśmy do współpracy dwóch innych reżyserów: Andrew Stantona i Rebeccę Thomas. Odcinki wyszły im świetnie. "

W obsadzie pojawią się również nowe postacie: Sean Austin jako Bob Newby, Paul Reiser jako Owens, Linnea Berhelsen jako Roman, Brett Gelman jako Murray Bauman oraz Will Chase jako Neil Mayfield. Bardzo pochlebnie wypowiadał się o Seanie Astinie jeden z braci Dufferów:

"

Sean Astin jest niesamowity. Powalał nas każdego dnia na planie. Jego bohater Bob to nowa twarz w Hawkins, ale od razu zapada w pamięć i myślę, że ludzie będą zaskoczeni. "

2. sezon będzie składał się z 9 odcinków, a wydarzenia mają mieć miejsce jesienią 1984 roku. Rzekomo dowiemy się więcej o tajemniczym „odwróconym świecie”. Bracia Duffer ponownie są twórcami. 

Kamil Dachnij
Tagi: Stranger Things