26.03.2018 13:09

Przegląd ocen „Batman Ninja”. Czy jest to najlepszy film DC od lat?

Myśląc o Batmanie wyobrażamy sobie raczej Gotham nocą i batsygnał na ciemnym niebie, a nie feudalną Japonię. Okazuje się jednak, że być może szybko zaczniemy zmieniać swoje postrzeganie, bo „Batman Ninja” zbiera bardzo wysokie oceny.

kadr z filmu Batman Ninja
foto: kadr z wideo

Prawdopodobnie najpopularniejsza postać w historii komiksów przedstawiana była już na wiele sposobów - mieliśmy dotyczenia z LEGO Batmanem, Bruce Wayne polował na Kubę Rozpruwacza w wiktoriańskim Londynie, a także zajrzeliśmy w przyszłość przy okazji serialu „Batman Przyszłości”. Najdziwniejsza jednak z tego wszystkiego wydaje się najnowsza produkcja animowana o człowieku-nietoperzu - „Batman Ninja”. 

Akcja filmu odbywa się w czasach feudalnej Japonii, do której zostaje wysłany Batman, Nightwing, Red Hood, Robin, a także Joker, Harley Quinn, czy Alfred. Obsada jest zatem iście gwiazdorska. Sam film również jest na bardzo wysokim poziomie - na razie ani fani, ani krytycy nie mają na temat produkcji nic złego do powiedzenia. Absolutnie nic. 

Recenzje filmu „Batman Ninja”

Produkcja przedstawiona została publiczności na festiwalu WonderCon w Anaheim, w Kalifornii. Wśród widzów znalazło się kilkunastu dziennikarzy z największych geekowskich portali, którzy chętnie podzielili się opiniami na temat filmu „Batman Ninja”. Redaktor IGN stwierdził, że jest to jedna z najlepszych adaptacji filmowych o Batmanie:

"

„Batman Ninja” bierze najlepsze cechy zamaskowanego mściciela i przekształca je w taki sposób, w jaki nigdy nie widzieliśmy, tworząc cud wizualny, nieprzypominający żadnego innego filmu o Batmanie. DC spróbowało czegoś nowego, zatrudniając Japońskich wizjonerów, którzy pokazali, że można zrobić coś nowego z postacią, która jest obecna w popkulturze od prawie 80 lat. Produkt końcowy nie tylko oddaje hołd innym adaptacją, ale również przewyższa je swoim poziomem o głowę. "

Podobnego zdania jest portal NerdReport, chociaż sam recenzent przyznaje, że jest fanem DC:

"

Wiem, że jestem fanem DC, ale jak wiele wcieleń Batmana możemy przeżyć? Wydaje mi się, że odpowiedź brzmi: przynajmniej jeszcze jedno. Po kilku minutach seansu poczułem się otoczony przez ten świat Batmana Anime i każda sekunda pokazu była przyjemnością. Fabuła była świetna. Używała wielu motywów znanych z anime, ale łączyła je z klasycznymi elementami historii Batmana, przez co „Ninja Batman” jest jednocześnie egzotyczny i znajomy. Do tego angielski dubbing był naprawdę fantastyczny, ale dostępna jest także wersja w języku japońskim, dla tych, którzy chcą skosztować prawdziwego „doświadczenia anime”. "

„Batman Ninja” hitem wśród krytyków

Nie tylko krytycy są oczarowani „Batmanem Ninja”. Fani również po pokazie premierowym ruszyli na Twittera, aby podzielić się swoimi wrażeniami na temat nowego filmu o herosie DC:

"

„Batman Ninja” był kur*wsko popie*dolony, w 100% przeznaczony dla fanów i nigdy nie byłem tak szczęśliwy w całym swoim życiu. "

O tym, czy faktycznie „Batman Ninja” jest tak wspaniały przekonamy się 24 kwietnia 2018 roku, bo wtedy do sprzedaży trafią cyfrowe kopie filmu o człowieku-nietoperzu. W maju 2018 roku film pojawi się na półkach sklepowych, a w czerwcu produkcja zawita w japońskich kinach.

Kamil Kacperski
Tagi: News Batman