08.07.2019 12:19

Quentin Tarantino opowiada, co zainspirowało go do nakręcenia "Once Upon a Time in Hollywood"

"Once Upon a Time in Hollywood" wejdzie na ekrany kin w sierpniu 2019 roku. Reżyser w ostatnim wywiadzie zdradził, co zainspirowało go do stworzenia filmu.

Once Upon a Time in Hollywood
fot. kadr z wideo ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD - Official Trailer (HD)

"Once Upon a Time in Hollywood" to dziewiąty film Quentina Tarantino. Reżyser od dłuższego czasu zapowiadał, że ma zamiar nakręcić tylko 10 filmów w całej swojej karierze. Jednak Quentin tak bardzo nie może się doczekać przejścia na emeryturę, że nie wyklucza, że "Once Upon a Time in Hollywood" będzie jego ostatnim dziełem. W wywiadzie dla Pure Cinema Podcast opowiedział o tym, co zainspirowało go do stworzenia takiego filmu.

Quentin Tarantino o tym, co zainspirowało go do nakręcenia "Once Upon a Time in Hollywood"

Reżyser wyjaśnił, że to nie pierwszy raz, kiedy coś dzieje się w latach 60., ale tym razem chciał bardziej zagłębić się w Hollywood, które przedstawia najnowsza produkcja. Quentin przedstawił w filmie historię aktora, Ricka Daltona, który po osiągnięciu sukcesu w serialu telewizyjnym chce spróbować swoich sił w filmie:

"

Kultura się zmienia na jego oczach. Wszystko poszło naprzód [...] i Rick Dalton jest gościem, który przypomina Georga Maharisa, Edda Byrnesa, Tab Huntera, Fabiana, a trochę Vince'a Edwardsa "

Okazuje się, że inspiracją dla Tarantino były takie produkcje jak "Barbarella - królowa galaktyki", "Fantastyczna podróż" czy "100 karabinów".

Quentin Tarantino
Quentin Tarantino
Przeczytaj także Quentin Tarantino potwierdził, że powstał scenariusz jego "Star Treka". Film będzie tylko dla dorosłych

"Once Upon a Time in Hollywood" - kiedy premiera?

Polska premiera najnowszego filmy Quentina Tarantino została przesunięta. Widzowie będą mogli ją obejrzeć dopiero 16 sierpnia 2019 roku. Całe zamieszanie jest prawdopodobnie spowodowane tym, że reżyser chce dodać kilka scen do filmu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w nowych scenach pojawi się Jack Nicholson. Warto zatem poczekać tydzień dłużej.

Zobacz także: Quentin Tarantino stworzy film na podstawie komiksu "Django/Zorro"

Tagi: Quentin Tarantino Leonardo DiCaprio Brad Pitt Once Upon a Time in Hollywood