04.12.2019 15:10

Quentin Tarantino wybrał drugi najlepszy film roku 2019. O który tytuł chodzi?

Quentin Tarantino zdradził, które filmy 2019 roku uważa za najlepsze produkcje minionych 12 miesięcy. Okazuje się, że reżyser "Pulp Fiction" postawił na horrory.

Quentin Tarantino
foto: Justyna ROJEK/East News

Powoli zbliża się koniec roku 2019, więc czas na rozmaite podsumowania. W ciągu ostatniego roku w kinach zadebiutowało wiele długo wyczekiwanych filmów. Jedną z nich był film Quentina Tarantino pod tytułem "Once Upon a Time in Hollywood". Reżyser został zapytany o najlepsze produkcje ostatnich minionych miesięcy. Postawił na kino grozy, ale nie tylko. 

Najlepsze filmy 2019 roku według Quentina Tarantino

Jakiś czas temu pisaliśmy, że Tarantino za jeden z najlepszych filmów 2019 roku uważa horror o chwytliwym polskim tytule "Pełzająca śmierć", opowiadający o ataku krwiożerczych aligatorów na rodzinę uwięzioną w podtopionym domu. Okazuje się, że to nie jedyny tytuł wybrany przez reżysera.

Foto: Invision/Invision/East News
Foto: Invision/Invision/East News
Przeczytaj także Który film z 2019 roku Quentin Tarantino uważa za najlepszy? Odpowiedź może was zaskoczyć

Erick Weber z Ace Awards odbył niedawno rozmowę z Tarantino, w której zapytał filmowca o jego ulubione produkcje ostatnich miesięcy. Okazało się, że twórca "Pulp Fiction" dodał do swojej listy dwa kolejne tytuły. Jednym z nich jest kolejny horror. Weber podzielił się wynikiem swojego wywiadu na Twitterze. Które filmy znalazły się na liście Top 3 reżysera?

Jak widać, "Pełzająca śmierć" znalazła się na drugim miejscu. Trzecie zajmuje "Doktor Sen" - adaptacja horroru Stephena Kinga i jednocześnie kontynuacja kultowego "Lśnienia". Na szczycie listy znalazła się najnowsza produkcja Martina Scorsese - "Irlandczyk". To zestawienie idealnie obrazuje zróżnicowany charakter filmografii Tarantino - połączenia klasyki kina z produkcjami ocierającymi się o kicz.

Martin Scorsese
Martin Scorsese
Przeczytaj także Martin Scorsese zmienił zdanie. Teraz uważa, że filmy Marvela to nowy rodzaj sztuki

Czy te typy pokryją się z wyborami członków Amerykańskiej Akademii Filmowej? "Irlandczyk" ma na to spore szanse, ale niewykluczone, że pozostałe dwa tytuły powalczą o Oscary w bardziej technicznych kategoriach. O tym przekonamy się za jakiś czas.

Boże ciało
Boże ciało
Przeczytaj także Oscary 2020: "Boże ciało" kontra długa lista rywali. Czy polski film ma szansę na prestiżową nagrodę?

Zobacz też: "Joker" z szansą na Oscara 2020 za najlepszy film?

Tagi: News Quentin Tarantino Martin Scorsese Lśnienie Horror Stephen King