10.02.2017 10:47

Remake „Halloween” ma już reżysera

Czy to to dobrze, czy to źle? Wybór z pewnością nieoczywisty, bo reżyser, który nakręci remake „Halloween” był do tej pory odpowiedzialny w dużej mierze za komedie. Kto to taki?

Remake „Halloween” ma już reżysera
foto: kadr z filmu

Michael Myers już ostrzy nóż, by ponownie szlachtować niewinnych ludzi 40 lat od premiery pierwszego filmu, za który odpowiedzialny był John Carpenter. Obraz ma zadebiutować 19 października 2018 roku, a jego reżyserem został... David Gordon Green.

Twórca ma na koncie przede wszystkim szereg komedii, w tym słynny „Boski chillout” czy „Faceta do dziecka”. Widzowie mogą znać również jego dramat „Joe” z główną rolą Nicolasa Cage, a także „Manglehorn” z Alem Pacino. David Gordon Green będzie również autorem scenariusza, który powstaje do spółki z Dannym McBride'em (serial „Wicedyrektorzy”).

Informację podał John Carpenter:

"

A więc chcecie rewolucji.

David Gordon Green i Danny McBride dołączają do projektu, aby uzupełnić zespół kreatywny. David i Danny napiszą razem scenariusz, a David go wyreżyseruje. Pozostaję przy roli producenta wykonawczego, aby konsultować i dawać swoje porady, jeżeli będą przydatne.

David i Danny przyszli razem do mojego biura z Jasonem Blumem i podzielili się swoją wizją na film. No i, mają to. Mnie rozwalili.

Być może napiszę muzykę. Może. Byłoby to całkiem spoko.

Zobaczycie to w kinach 19 października 2018 roku. "

O nadchodzącym projekcie wypowiedział się David Gordon Green:

"

„Halloween” Johna Carpentera to rzecz monumentalna dla mnie i milionów fanów. To zaszczyt pracować z tymi ludźmi przy rzeźbieniu nowej ścieżki w historii Michaela Myersa. "

Tak z kolei film zapowiada McBride:

"

David i ja jesteśmy szczęśliwi mogąc wyjść z gatunku komedii i wejść w mroczny i okrutny świat horroru. Nikt nie będzie się śmiać. "

Producentami filmu będą Miramax i Blumhouse. Będzie to już jedenasty film z serii „Halloween” i drugi remake. Poprzedni stworzył Rob Zombie w 2007 roku, ta wersja nie przypadła do gustu Johnowi Carpenterowi.

Robert Skowronski
Tagi: #Halloween #News