29.09.2017 13:59

Remake „Hokus pokus” jako serial telewizyjny. Wróci oryginalna obsada?

„Hokus pokus” to klasyczne kino Disneya. Od jakiegoś czasu trwają prace nad nową wersją trzech wiedź, które trafiły do współczesnych czasów. Fani zastanawiają się, czy oryginalna obsada wystąpi w nadchodzącym remake'u.

Remake „Hokus pokus” jako serial telewizyjny. Wróci oryginalna obsada?
foto: kadr z filmu Hokus pokus

Dla pokolenia wychowującego się w latach 90. słowa hokus-pokus to nie tylko magiczne zaklęcie, ale przede wszystkim familijny film fantasy od studia Disney. W produkcji z 1993 roku centralnymi bohaterkami opowieści był trzy wiedźmy z XVII wieku, które zostały skazane na śmierć. Przed wykonaniem wyroku zdążyły rzucić zaklęcie, które pozwoliło im wrócić do życia wiele dekad później. Siostry Sanderson do życia przypadkowo przywraca nastolatek o imieniu Max. Czarownice grane przez Bette Midler, Sarah Jessicę Parker i Kathy Najimy, obudziły się w czasach współczesnych i z trudem odnajdowały się w nowej epoce. Max z pomocą siostry i chłopca zamienionego w kota musi zrobić wszystko, by zniszczyć złe wiedźmy.

Pomysł na trochę zapomniany już film Kenny'ego Ortegi jest najwidoczniej tak dobry, że Hollywood postanowiło o nim przypomnieć za pomocą remake'u. O nowej wersji historii trzech czarownic z Salem mówiono jeszcze w roku 2015. Dziś wiadomo, że Ortega nie będzie brał udziału w produkcji filmu. Pojawi się za to producent oryginału David Kirschner. Za scenariusz będzie odpowiedzialna Scarlett Lacey. Oryginalny scenarzysta filmu Mick Garris wypowiedział się o remake'u w magazynie Forbes. Filmowiec słyszał, że nowa wersja ma być serialem telewizyjnym, a do ról czarownic ponownie brane są pod uwagę Midler, Parker i Najimy.

Fani liczą na to, że ponownie zobaczą właśnie te aktorki w roli sióstr Sanderson. Na razie Disney milczy na temat obsady, więc niewykluczone, że trwają rozmowy z niezapomnianymi odtwórczyniami czarownic. Co prawda na wieść o remake'u Najimy poinformowała świat za pomocą Facebooka, że mówi udziałowi w produkcji „kategoryczne nie”, ale od tego czasu wiele mogło się zmienić. W najgorszym wypadku Midler, Parker i Najimy ujrzymy w występie gościnnym. 

Czy oryginalna obsada powinna powrócić w remake'u „Hokus pokus”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: #Disney #News #remake